НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Регіональні новини” Донецька область


Донецький губернатор пофантазував щодо цін...

16:34, 9 жовтня 2006 р.  8197
Джерело: Остров

Губернатор Донецької області Володимир Логвиненко відзначає, що газ за ціною 135 доларів – “це вже критична ціна”.

Про це він заявив сьогодні на прес-конференції в Донецьку.

“135 доларів - це вже критична ціна. У дуже складній ситуації опиняться металурги і хіміки. В першу чергу, у нас “Стирол”, хоча там і без того проблем вистачає, я маю зважаючи на після аварії. Поки така ситуація”, - сказав губернатор.

За його словами, для металургів й хіміків зростання цін на газ – “це буде проблема, але ще більша проблема буде для державного бюджету”.

“Це надходження до бюджету податку на прибуток, тобто прибуток цих підприємств буде оподаткування, частина вона зменшуватиметься і це вже достатньо складно. Чи виконуватимуться при цьому, соціальні програми самого підприємства, це теж важливий момент”, - сказав В. Логвиненко.

Він підкреслив, що “нам дуже важливо, щоб динаміка зростання заробітної плати на тих або інших підприємств, залишалася позитивною”. “Тому що звідси ланцюжок - це пенсійний фонд, це достатньо складна ситуація виникає, так що все не просто виходить”, - підкреслив глава області.

Він також висловив упевненість, що “якщо в бюджеті задекларовано у витратній частині 135 доларів на сьогоднішній день, то смію вас завірити що нижче вже не буде". "А якщо буде ще вище, тоді зовсім складно буде”, – констатував губернатор.

“Я говорив і підкреслюю, повторюю - ми не готові працювати з такою ціною. Для того, щоб готуватися, потрібно вкладати в енергозберігаючі технології. 3-4 року, щоб вийти на той рівень зниження, споживання енергоносіїв, який би дозволив повернути економіку на ту частину, де ми знаходимося сьогодні”, - вважає В. Логвиненко.

Він також нарікнув, що із-за ціни на газ “багато невизначеності”. “Багато невизначеності, на жаль, і є напрями, які дуже важко прогнозується. А вгадувати не хочеться”, - резюмував губернатор.

Як повідомлялося раніше, минулого тижня прем'єр-міністр Віктор Янукович висловив переконання, що вже з наступного року ціна на газ для України має скласти 200-210 доларів за 1 тис. куб. м. При тому, навіть із певною гордістю, за власні успіхи у діалозі із “братньою” Росією - енергетичним монополістом, який став таким не без його, Януковча, участі. Мовляв, ми не гірші за Європу й не будемо купувати паливо дешевше за сусідів. Повна версія


 ДО ТЕМИ:

 
 Facebook
 Коментарі