НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Кримінал” 


71 млн. доз “Трамадолу” - джерело поповнення партійної каси ПР?

00:35, 31 жовтня 2006 р.  7656
Джерело: “Аратта-Україна”

На прес-конференції в МВС України розглянуто результати протидії наркоманії і наркобізнесу в державі за 9 місяців 2006 року.

Наркозлочинність, високий рівень її летальності, трагедії сімей та зруйновані людські долі – усе це наркоманія. Аналіз причин розповсюдження цього явища здебільшого вказує на соціальні корені, тобто, наркоманія проявляється там, де існують або утворюються для цього передумови в економічній, ідеологічній, культурній та інших сферах діяльності суспільства. І наркоманія прогресує незалежно від зусиль, спрямованих на її подолання.

За останні чотири роки кількість осіб, які зловживають наркотиками, зросла майже в 1,4 раза. Так, якщо у 2002 році було зареєстровано більше 112 тис. таких осіб, то на початок жовтня 2006 року на облік взято вже 156,5 тис. осіб. В середньому на обліки щорічно потрапляє від 26 до 29 тис. осіб, з яких 60 відсотків - з діагнозом "наркоманія".

Аналіз наркоситуації в країні та результати оперативно-розшукової діяльності органів внутрішніх справ свідчать про збільшення фактів безрецептурного відпуску отруйного медичного препарату “Трамадол” (“Трамалгін”, “Трамал”) через аптечну мережу та недосконалість чинного законодавства, що регламентує обіг в Україні сильнодіючих та отруйних лікарських засобів і не дозволяє відповідно впливати на ситуацію, яка склалася.

Про це заявив начальник департаменту МВС України по боротьбі з незаконним оборотом наркотиків Микола Андрєєв на прес-конференції, що відбулася 30 жовтня.

Так, за 9 місяців цього року зареєстровано 1203 факти вилучення з незаконного обігу сильнодіючих отруйних засобів ( з них 897 фактів вилучення “Трамадолу”), за якими порушено 539 кримінальних справ за ознаками злочину, передбаченого ст. 321 КК України, з яких 441 - за фактами вилучення “Трамадолу”. У 2004 та 2005 роках за незаконний збут трамадолу порушено відповідно 151 та 435 кримінальних справ за рік. Цього року з незаконного обігу вилучено 680 тис. капсул зазначеного лікарського засобу, що більш ніж удвічі перевищує минулорічне вилучення (315 тис.) та у дванадцять разів кількість, яку було вилучено за весь 2004 рік (55 тис.).

За офіційними даними хімфармпідприємствами в Україні за рік виробляється майже 75 млн. лікарських доз препаратів “Трамадол”, тоді як потреба становить 4 млн. доз. Це, на думку фахівців МВС України, сприяє витоку таких лікарських засобів у незаконний обіг та поширенню їх серед наркоспоживачів. При цьому відсутні як квота, так і державне замовлення на виробництво цього лікарського засобу.

Враховуючи ціну однієї дози “Трамадолу”, виробники цього “медичного препарату”, отримали “понад план” 71 млн. доларів США.

Варто нагадати ще раз, що найбільшим виробником “Трамадола” є горлівський комбінат «Стирол», керований народним депутатом від Партії регіонів Миколою Янковським, а Тетяна Бахтеєва - голова комітету ВР з питань охорони здоров`я від ПР - є співвласником контрольного пакету акцій концерну.

За свідченням фахівців Міністерства охорони здоров'я України, більшість підлітків, які вживають наркотики, починають саме з “Трамадола” і “Трамалгіна”. Ураження головного мозку в результаті зловживання цими препаратами приводить до епілептичних припадків, які супроводжують людину до кінця життя.

 Повна версія


 ДО ТЕМИ:

 
 Facebook
 Коментарі