НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Охорона здоров`я” 


Лікарі радять, як правильно виходити з посту

13:53, 22 квітня 2011 р.  6985
Джерело: Кореспондент.net

В останні дні Великого Посту, після якого християни почнуть святкування Пасхи, дієтологи попереджають про небезпеку, яка може виникнути під час різкої зміни харчового раціону.

Як повідомили у Міністерстві охорони здоров'я України, особливе значення такі рекомендації мають для хворих із хронічними захворюваннями серцево-судинної, дихальної, травної та ендокринної систем, виникнення та перебіг яких пов'язані із харчуванням.

Дієтологи попереджають, що надмірне споживання тваринної їжі, яка присутня у великій кількості на святкових столах, разом із вживанням алкоголю може спричинити різке погіршення стану здоров'я, обумовити загострення існуючих хронічних хвороб та викликати ускладнення.

"Навіть здорові люди часто провокують розлади у функціональному стані організму стрімкою зміною раціону харчування після закінчення Посту. Тому помірне, поступове і зважене розширення набору продуктів та їх кількості необхідне всім, без винятку", - повідомили у відомстві.

Попередити наслідки виходу з Посту може дотримання наступних правил:

1. Кількість їжі, яка споживається за святковим столом не повинна бути надмірною. Найкраще припинити їсти, коли ще лишається невеличке відчуття голоду. Не слід намагатися з'їсти більше за допомогою лікарських засобів. Останні здатні лише частково покращити перетравлення їжі та не можуть попередити розвиток наслідків переїдання.

2. Вживання тваринної їжі за святковим столом повинно бути обмеженим, не слід вживати більше 150-200 грамів м'яса (особливо жирного - свинини та баранини), більше одного яйця та багато соусів, які містять велику кількість тваринних жирів.

3. Свіжомий та розумний вибір безпечних та корисних продуктів за святковим столом включає переважно рибу та продукти рослинного походження - фрукти, овочі та злакові продукти.

4. Особлива обережність необхідна у вживанні алкоголю. Адже отруєння алкоголем посідає перше місце серед причин госпіталізації українців у святкові дні разом із підвищеним травматизмом, випадки якого також пов'язані з алкогольним сп'янінням.

5. Вихід з посту потребує максимальної обережності вразливих категорій населення, до яких відносяться діти, підлітки, особи похилого віку та хворі з переліченими вище хронічними хворобами внутрішніх органів. Таким людям взагалі варто утриматися від вживання тваринної їжі, а тим більше від алкоголю протягом перших днів.

"Наведені п'ять правил не можна вважати вичерпними та універсальними для всіх. Кожна людина знає свій організм, як ніхто інший. Тим не менше, якщо ви страждаєте хронічними хворобами, то варто обговорити з вашим лікарем особливості харчування після закінчення дотримання пісної дієти. Збалансована дієта вкрай необхідна всім людям для збереження здоров'я та попередження таких небезпечних хвороб, як атеросклероз, інфаркт, інсульт, цукровий діабет, злоякісні пухлини та багато інших ", - зазначають дієтологи.


 Повна версія


 
 Facebook
 Коментарі