НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Газоват” Львівська область


Захоплення облгазів відбувається аби передати розподільчі газові мережі російському бізнесу

16:14, 11 грудня 2006 р.  9403
Джерело: «Аратта-Україна»

Сьогодні відбулося засідання Львівського прес-клубу реформ на тему «Чи захоплять рейдери ВАТ «Львівгаз», як це відбувається зараз із «Закарпатгазом»?».

«Я підозрюю, що до «захоплення» облгазів мають відношення керівники НАК «Нафтогаз України». За непідтвердженою інформацією, частка акцій нашої компанії ВАТ «Львівгаз» належить їм. За моїми припущеннями, за цим стоїть «РосУкрЕнерго». Українські акціонери відмовилися продати свою частку акцій (думаю йшлося про 40% акцій) цій компанії. За моїми припущеннями, все, що робиться з облгазами, відбувається для того, аби передати розподільчі газові мережі російському бізнесу», – повідомив голова правління ВАТ «Львівгаз» Василь Марчук сьогодні, 11 грудня, під час засідання Львівського прес-клубу реформ на тему «Чи захоплять рейдери ВАТ «Львівгаз», як це відбувається зараз із «Закарпатгазом»?», повідомляє «Західна iнформаційна корпорація».

Він висловив припущення, що захоплення ВАТ «Львівгаз» може відбутися після того, як керівництво підприємства ознайомлять із кримінальною справою і буде видано постанову слідчого.

Йдеться про кримінальну справу, порушену 24 листопада цього року за фактом привласнення посадовими особами ВАТ «Закарпатгаз» державного майна, що було начебто здійснено у змові зі службовими особами ВАТ «Львівгаз», ВАТ «Івано-Франківськгаз» ВАТ «Чернівцігаз», ВАТ «Волиньгаз», ВАТ «Чернігівгаз».

«Я вважаю, що ця інформація має дезінформаційний характер. Якщо би справу було порушено, то у нас би вже проводилися оперативно-слідчі дії. Я підозрюю, що справу порушено проти керівництва ВАТ «Львівгаз» та ймовірно і проти керівників інших перелічених облгазів, і вона не пов’язана із діяльністю ВАТ «Закарпатгаз», – додав В. Марчук.

Своєю чергою НАК «Нафтогаз України» пояснив, що саме порушення цієї кримінальної справи спричинило те, що НАК скерував у ВАТ «Закарпатгаз», ВАТ «Львівгаз», ВАТ «Івано-Франківськгаз», ВАТ «Чернівцігаз», ВАТ «Чернігівгаз», ВАТ «Волиньгаз» листи про відмову у продовженні з ними договорів на експлуатацію розподільих газових мереж з першого січні 2007 року. «На мою думку, всі облгази України отримали такі повідомлення. Тут стоїть питання енергетичної безпеки країни з політичним акцентом. Це загрожує також техногенній безпеці України. Якщо у Львівській області станеться аварія на мережах, ми не матимемо право втручатися і проводити ремонтні роботи», – говорить В.Марчук.

За його словами, протягом останніх місяців підприємство перевіряли практично всі контролюючі органи, але жодна перевірка не виявила порушень у фінансово-господарській діяльності ВАТ «Львівгаз». Він також повідомив, що незабаром на підприємстві буде посилено охорону. Керівництво підприємства також надіслало листа на ім’я Президента України та голови Верховної Ради України з проханням втрутитися у ситуацію. Сьогодні голова правління ВАТ «Львівгаз» планує зустрітися із головою Львівської ОДА.

У Львівській області є найбільша кількість газових мереж в Україні– близько 20 тис. км. НАК «Нафтогаз України» володіє близько 27,5 % акцій ВАТ «Львівгаз».

Довідка.

Голова правління компанії «Львівгаз» Василь Марчук заявляє про тиск на компанію з боку силових структур. Під час прес-конференції 8 грудня в Києві він, зокрема, повідомив, що тиск на підприємство почався тоді, коли в ЗМІ пройшло повідомлення про те, що банк «Аваль» на замовлення австрійської компанії Raiffeisen Investment AG (Відень) (донедавна — номінальний власник акцій «Росукренерго») провів оцінку активів газопостачальних компаній, що належать загальним акціонерам.

«Було також оголошено припущення про бажання викупити ці акції», – сказав він.

Ще однією причиною тиску на компанію він назвав заяви міністра палива й енергетики Юрія Бойка, висловлені в Москві (Росія), про готовність сприяти продажу облгазів російському бізнесу. «Можливо, навіть «Газпрому» – як елемент у співробітництва з російською стороною», – додав він.

Крім того, Марчук повідомив, що дочірня компанія Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» «Газ України» відправила на адресу «Львівгазу» й «Івано-Франківськгазу» повідомлення про дострокове розірвання договору оренди розподільних систем від 1 січня 2007 року.

Про тиск на свої компанії з боку правоохоронних і контрольних органів заявили також «Волиньгаз», «Чернівцігаз», «Чернігівгаз».


 Повна версія


 
 Facebook
 Коментарі