НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Влада” м.Київ


Визволення Києва-2006. Від Черновецького

11:52, 12 грудня 2006 р.  7232
Джерело: “Українська правда”

Лідер БЮТ Юлія Тимошенко заявляє, що її депутати блокуватимуть трибуну Київради доти, поки не будуть виконані їхні 5 умов. І викликає генпрокурора.

"Поки ми не отримаємо результат, то розблоковувати трибуну не будемо", - заявила Тимошенко журналістам.

При цьому лідер БЮТ озвучила 5 вимог фракції.

"Перше – це скасування необґрунтованих тарифів. Їх підвищили набагато більше, ніж потрібно, бо на корупційній основані за участю керівництва мерії було створено "Киїененргохолдинг", - заявила Тимошенко

"Друга наша вимога – щоб не було передачі землі на корупційній основі , а проводити продаж лише на аукціонах і конкурсах.

Третя вимога – повернути вкрадений банк "Хрещатик", а якщо проводити його приватизацію, то лише на аукціоні, за умов якого кияни отримають 800-900 млн. у бюджет", - наголосила вона.

Також Тимошенко вимагає скасувати рішення про передачу в приватну власність Жукового і Труханового островів.

"П’ята вимога- запросити генпрокурора чи прокурора Києва на сесію, щоб він прозвітував, чи порушено кримінальні справи проти бойовиків, які побили депутатів від опозиції", - заявила Тимошенко.

Вона також заявила, що буде боротися за проведення дострокових виборів

"Я відчуваю, що в Києві почалися процеси, в результаті яких кияни залишаться голими і босими, і ми будемо боротися за дострокові вибори мера, а якщо можливо, то і Київради", - заявила лідер БЮТ.

За її словами, механізмом може бути і референдум, і рішення судових органів.

"Якщо ми дамо працювати Черновеькому, то отримаємо корупцію помножену на сто", - запевнила Тимошенко.

Вона пояснила, чому частина фракції БЮТ в Київраді не підтримує таку позицію і солідарна з Черновецьким.

"Люди, які йшли у нашу фракцію, думали, що ми будемо поводитись як інші політичні сили – говорити одне, а говорити інше. Але так не сталося. І якщо навіть 10 депутатів залишиться у складі фракції, то вони не дозволять руйнувати Київ", додала Тимошенко.

Коментуючи вихід Бродського з фракції, лідер БЮТ відповіла: "Це справа Бродського, який сам ухвалив таке рішення".

Депутати Тимошенко узяли Черновецького штурмом

Депутати Верховної Ради від БЮТ узяли штурмом президію Київської міськради.

Групи по 10-15 депутатів прорвали оборону по обох боках від президії і стали навколо мера Києва Леоніда Черновецького.

Побачивши такий розвиток подій, Черновецький звернувся до охоронців, говорячи про одного з депутатів: "Тримайте його будь-яким способом, тому що це ненормальний".

Після цього секретар Київради Олесь Довгий оголосив перерву на півгодини: "Є пропозиція оголосити перерву, оскільки неможливо проводити засідання".

Після оголошення перерви Черновецький сказав, що "рано чи пізно блокада президії буде знято".

"Зараз будемо думати, для цього і є голова, щоб ухвалювати оптимальні рішення", - зазначив мер.

"Звичайно, присутність Тимошенко в залі – партнера Лазаренка – створює умови, в яких дуже складно працювати", - додав він.

Перед захопленням президії Київрада не змогла ухвалити жодного питання, винесеного на голосування, зокрема, й пропозицію БЮТ щодо зниження тарифів. За проголосували 44 депутати, за необхідних 61.

Мер Києва запропонував повернутися до порядку денного. При цьому він сказав, що опозиція, яка блокує засідання – "це люди, які хочуть дерибану, інакше, чому б вони сюди прийшли".

У залі стали чутні вигуки "Ганьба", на що мер відповів: "Не звертайте уваги. Ці крики "Ганьба" - це правда, вам "Ганьба", стид і позор".

Звертаючись до одного з депутатів Верховної Ради, що присутні у залі, Черновецький сказав: "У вас скоро очі на лоб вилізуть, подивіться на себе".

Час від часу у різних місцях сесійної зали виникають сутички.


 Повна версія


 
 Facebook
 Коментарі