НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Охорона здоров`я” 


Сучасне «промислове» червоне м’ясо вбиває

15:59, 14 березня 2012 р.  9655
Джерело: “Аратта-Україна”

Любов до червоного м’яса, швидше за все, пов’язана із зростанням смертності в цілому і смертю від серцево-судинних захворювань і раку зокрема.

Так вважають вчені Гарвардської школи охорони здоров’я США, повідомляє Компьюлента.

Колектив фахівців на чолі з Френком Ху проаналізував дані про 37 698 чоловіків, спостереження за якими велося 22 роки, і 83 644 жінок, за якими лікарі стежили 28 років.

На початку дослідження випробовувані не страждали ні на серцево-судинні хвороби, ні на онкологічні захворювання. Харчування учасників дослідження оцінювалися кожні чотири роки за допомогою спеціальних анкет.

В цілому, за роки спостережень було зареєстровано 23 926 смертей, з яких 5910 були викликані серцево-судинними хворобами, а 9464 стосувалися онкології.

Ймовірність передчасного смертельного результату автори роботи безпосередньо пов’язують з регулярним споживанням червоного м’яса, особливо обробленого промисловим способом (ковбаси, сосиски тощо).

Так, одна порція необробленого червоного м’яса (шматок розміром з карткову колоду) в день збільшувала ймовірність смерті на 13%, а порція обробленого продукту (сосиска або дві скибочки бекону) - на 20%.

Якщо ж розглядати специфічні причини, то необроблене і оброблене червоне м’ясо підвищувало смертність від серцево-судинних хвороб на 18% і 21%, а від раку - на 10 і 16% відповідно.

Червоне м’ясо, особливо оброблене промисловим способом, містить речовини, які пов’язані із зростанням ризику розвитку хронічних недуг. У їх числі - гемове залізо, насичений жир (одна із «пускових кнопок» атеросклерозу), кухонна сіль, нітрит і певні канцерогени, які утворюються під час приготування (а також антибіотики, гормони та інша «хімія», якою згодовують тварин для прискореного росту, - прим. «Аратти»).

Заміна однієї порції червоного м’яса здоровими джерелами білка покращує прогноз: наприклад, риба - на 7% знижує ризик смерті, птиця - на 14%, горіхи - на 19%, овочі - на 10%, молочні продукти з низьким вмістом жиру - на 10 %, продукти з необробленого зерна - на 14%.

За підрахунками дослідників, якби всі учасники споживали менше половини порції червоного м’яса в день, до кінця спостереження можна було б запобігти 9,3% чоловічих і 7,6% жіночих смертей.

Результати дослідження опубліковані в журналі «Архіви внутрішньої медицини».

Коментар лікаря-дєтолога Оксани Скиталінської:
«І хоч зараз Піст, але не зайве нагадати, що надмір червоного м’яса шкідливо для здоров’я. Один раз в тиждень - окей, але не більше. І то - у відвареному вигляді. І то - один шматок, а не весь шампур.

Замість червоного м’яса годиться птиця, риба, горіхи, нут. Для чого нам ті болячки? Життя ж одне!»

 Повна версія


 ДО ТЕМИ:

 
 Facebook
 Коментарі