НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Охорона здоров`я” 


Хронічне недосипання призводить до ожиріння та погіршує пам’ять?

16:29, 19 березня 2012 р.  10753
Джерело: “Аратта-Україна”

Американські вчені прийшли до висновку, що нестачу сну багато людей компенсують споживанням додаткових калорій, а хронічне недосипання загрожує обернутися ожирінням. Їхні японські колеги попереджають і про погіршення пам’яті від нестачі сну.

Протягом восьми діб дослідники з клініки Мейо в Міннесоті спостерігали за 17 здоровими чоловіками і жінками, які були розбиті на дві групи. Добровольці з першої групи дотримувалися звичайного для них режиму сну, в той час як учасники з другої групи спали набагато менше, ніж зазвичай.

Спостерігаючи за добровольцями, що “недосипають”, дослідники звернули увагу, що вони їдять більше тих, хто мав можливість нормально висипатися, пише Кореспондент.net.

Учасники групи, що спали на 80 хвилин менше, ніж зазвичай, споживали на добу на 549 ​​калорій більше, ніж зазвичай. При цьому дослідники відзначають, що фізична активність добровольців, що недосипають, не змінилася, і, отже, вони не спалювали "додаткові" калорії.

Газета Daily Mail, що розповідає про цей експеримент, пише, що вченим вдалося довести, що нестача сну є одним з факторів ожиріння. Таким чином, всім, хто веде боротьбу із зайвою вагою, дослідники рекомендують не тільки звертати увагу на дієту і фізичну активність, але й виділити не менше 8 годин на добу на сон.

Раніше в лютому шведські неврологи з Університету Уппсали опублікували в The International Journal of Obesity результати дослідження, в якому було виявлено скорочення ділянки головного мозку, відповідальної за регуляцію апетиту, у літніх людей з ожирінням.

Недосипання погіршує пам’ять

Люди, які часто мало сплять, мають гіршу пам’ять. Відповідні результати експерименту оприлюднили японські вчені, повідомляє «Інформаційне Агентство Медичні Новини».

Дослідники показували учасникам експерименту серію відеороликів з автомобільними аваріями і зі спокійною їздою, а потім поділили піддослідних на дві групи. Одній надали можливість виспатися, а іншу позбавили сну.

З’ясувалося, що люди з першої групи краще пам’ятали подробиці всіх аварій і не могли досить довгий час сісти за кермо автомобіля. А ось ті, яких позбавили сну, дороги абсолютно не боялися.

Дослідники сподіваються, що результати досліджень допоможуть їм у розробці нового способу боротьби з посттравматичним стресовим розладом.

Раніше дослідники з університету Чикаго виявили, що постійне недосипання може призводити не лише до ожиріння, а й сприяти розвитку діабету або гіпертонії. У дослідженні, зробленому за ініціативою і за фінансової підтримки фонду Мак-Артура, доктор Кетрін Спігел, доктор Ів-ван Котер і Рейчел Лепрул виявили, що вже тижневе недосипання по три-чотири години в ніч вельми негативно впливає навіть на молодих здорових людей: їх організм починає гірше справлятися з переварюванням і засвоєнням вуглеводів і гірше переносити стресові стани. У них з’являються відхилення від нормального гормонального рівноваги і ослабляється імунна система захищає організм від інфекцій.

 Повна версія


 ДО ТЕМИ:

 
 Facebook
 Коментарі