НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Влада” 


Президент Віктор Ющенко сьогодні у Донецьку

15:33, 17 січня 2007 р.  6307
Джерело: Аратта-Україна

Сьогодні Президент України Віктор Ющенко перебуває їз робочою поїздкою у Донецьку. Він вчергове публічно підтвердив свій намір вирішувати суперечки із урядом у Конституційному Суді.

Планом робочої поїздки передбачено, що Глава держави відвідає Донецький національний університет, де зустрінеться з ректорами вищих навчальних закладів Донеччини та виступить перед студентами. Також Глава держави відвідає завод АТ “Норд” та візьме участь у нараді з адміністративно-господарським активом Донецької області, повідомляє прес-служба.

У своєму виступі перед студентами ДНУ Глава держави відзначив провідну роль молоді в розвитку суспільства і країни. Від знань, цінностей та людських рис, отриманих на студентській лаві, значною мірою залежить майбутнє їхньої власної держави, відзначив В. Ющенко. Глава держави назвав українське студентство “найбільш консолідуючою і прогресивною частиною нації, яка, відтак, має бути готова до активних змін, що їх потребує сьогодення”.

При цьому Президент наголосив, що чим консолідованіша нація, тим важливіші цілі вона ставить перед собою. “Питання як зробити більш цілісною українську державу – це виклик для сучасності”, – сказав він. За словами В. Ющенка, об'єднати народ може лише спільна мета. Він також нагадав, що невдовзі, 22 січня, Україна відзначатиме День соборності, який є історичним прикладом єднання двох частин держави.

Глава держави також наголосив, що вести мову про консолідацію нації можна лише публічно і що сам він, як політик, готовий до відвертих дискусій з цієї проблеми. Саме з такою метою і був створений Універсал національної єдності, відзначив В. Ющенко.

При цьому Президент наголосив, що теми федералізму та сепаратизму, порушені політичними силами, які традиційно мають високу підтримку на Донеччині, – “це багаж, який треба залишити в минулому”. “Це не відповідає взагалі місцю і ролі України в завтрашньому дні, послаблює її”, – додав він.

Говорячи про соціально-економічну політику держави, Президент наголосив, що пріоритетним завданням влади є сформувати прозору, конкурентну, детінізовану економіку, проводячи фіскально збалансовану політику. У свою чергу, це дасть змогу забезпечити і високі соціальні стандарти.

Глава держави наголосив, що стратегічний інтерес України лежить на європейському ринку, який наразі створює найкращі умови для економічного, соціального і гуманітарного розвитку. Водночас значну увагу Україна приділяє і східному ринку, сказав Президент.

Окрему увагу В. Ющенко приділив питанням мови. “Мовна політика не повинна формуватися в такій редакції, яка спонукає до протиставлення людей, що проживають у різних регіонах”, – переконаний він.

Коментуючи недавно прийняті Верховною Радою закони про Кабінет Міністрів та про продовження мораторію на продаж землі, Президент підтвердив, що не має наміру їх підписувати і “з застереженням дивиться на ці події”. Глава держави переконаний, що українська влада повинна підходити до подібних змін у законодавстві виключно з позицій діалогу та взаєморозуміння, щоб не нашкодити інтересам громадянина і суспільства в цілому.

Президент Ющенко підтвердив свій намір вирішувати суперечкм із правлячою коаліцією виключно у судовому порядку.

Ющенко наголосив на незмінності своєї позиції щодо права Глави держави вносити до Верховної Ради пропозицію про обрання та відставку міністра закордонних справ.

“Переконаний, якщо за Конституцією Президентові належить право здійснювати управління зовнішньою політикою України, то воно починається з права пропонувати парламентові кандидатуру на цю посаду і, відповідно, відправляти цю посадову особу у відставку – це суть моєї позиції”, – сказав Президент на прес-конференції в Донецьку.

Глава держави відзначив, що таку точку зору поділяють провідні правові школи країни.

Він висловив переконання, що остаточно це питання вирішить Конституційний Суд. “Рішення Конституційного Суду поставить крапку в цій порожній, на мій погляд, дискусії”, – сказав Віктор. Ющенко.

 Повна версія


 
 Facebook
 Коментарі