НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Охорона здоров`я” 


Соціальні мережі псують настрій молодим людям

15:55, 15 серпня 2013 р.  13160
Джерело: “Аратта-Україна”

Час, який молода людина витрачає на соціальні мережі на зразок Facebook (і, можливо, інші аналогічні онлайн-сервіси) негативно корелює з її настроєм.

Проведені американськими вченими спостереження показали, що у тих, хто проводить в соцмережі багато часу, псується настрій: деталі наведені в статті дослідників для журналу PLoS One, повідомляє Кореспондент.net.

Вчені набрали 82 добровольців у штаті Мічиган. Середній вік учасників - 19,5 років. Серед них - 53 представниці жіночої статі. Учасникам заплатили по 20 доларів і розіграли серед них один iPad2: в обмін від людей, які підписалися на експеримент, було потрібно пройти психологічні тести до і після двотижневого періоду, а протягом двох тижнів акуратно відповідати на питання по SMS про свій настрій і про те, скільки часу було проведено в соціальній мережі.

Обробивши інформацію як про настрій учасників під час дослідження, так і про витрати часу на Facebook, психологи виявили негативну кореляцію. Іншими словами, настрій у тих, хто багато часу проводив в онлайні, зазвичай виявлявся гіршим, ніж у тих, хто витрачав на Facebook порівняно мало годин свого життя. Причому цей ефект був помітний як на невеликих часових відрізках (протягом дня), так і при зіставленні результатів тестування до і після експерименту. Останнє свідчить про те, що зниження психологічного комфорту носить довгостроковий характер.

Дослідники підкреслюють, що вони окремо проаналізували вплив на емоційний фон кількість друзів у Facebook, наявність симптомів депресії у самого користувача, вираженість почуття самотності, рівня самооцінки, статі та навіть цілі, з якою людина заводила аккаунт у соціальній мережі. Всі ці фактори виявилися нездатними пояснити знайдену закономірність. Іншими словами, справа зовсім не в тому, що схильні до депресії люди прагнуть більше часу провести в Facebook.

Можливий зв’язок поганого настрою з прагненням вибирати не реальне спілкування, а якусь діяльність на самоті вчені розглянули окремо. Проти цієї гіпотези психологи наводять як ряд наукових аргументів (дані попередніх досліджень), так і один інтуїтивно зрозумілий аргумент: люди, які на самоті читають книги або займаються спортом, як правило отримують від цього задоволення, а зовсім не засмучуються.

Раніше японські вчені довели, що якщо людина проводить занадто багато часу на роботі, а начальство при цьому пред’являє до неї занадто високі вимоги, то це теж призводить до депресії.


 Повна версія


 
 Facebook
 Коментарі