НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Надзвичайна подія” м.Київ


У Києві горів головний корпус Аграрного університету. Версія міліції - підпал

22:28, 27 жовтня 2013 р.  8440
Джерело: “Аратта-Україна”

У Києві загорівся центральний корпус Національного університету біоресурсів і природокористування України на вулиці Героїв Оборони, 15.

"Виклик надійшов о 17:07. Пожежі привласнена найвища категорія складності. За попередніми даними, в одному з корпусів аграрного університету на четвертому поверсі горить актовий зал", - повідомив прес-секретар управління ДержНС Києва Світлана Водолага.

На місці події працювало 20 пожежних автомобілів. Інформація про потерпілих не надходила.

Під час прибуття пожежників на місце події, вогнем вже було охоплено близько 800 кв. м площі. Полум’я поширилося до півтора тисячі кв. м.

У прес-службі відзначили, що гасіння вогню ускладнюється тим, що у конструкцій будівлі дерев’яні перекриття. Крім того, за попередніми даними, у цьому корпусі велися будівельні роботи із застосуванням лакофарбових матеріалів і газоелектрозварювання. Тому не виключено, що причиною спалаху могла стати іскра, що виникла під час зварювальних робіт.

Станом на 20:00 вогонь у палаючому будинку аграрного університету вдалося локалізувати. А о 21:30 пожежу було ліквідовано.

Міліція вважає пожежу в аграрному університеті в Києві підпалом

Поки це попередня версія причин великої пожежі в столиці

За фактом пожежі в будівлі Національного університету біоресурсів і природокористування України відкрите кримінальне провадження.

Як повідомила «Вістям» речник столичної міліції Ольга Білик, провадження відкрито за попередньою кваліфікацією ч. 2 ст. 194 КК (умисне знищення або пошкодження майна шляхом підпалу).

А рятувальники кажуть, що за попередніми даними пожежа виникла через будівельних робіт. Про це повідомила спікер ДержНС Києва Світлана Водолага. За словами охоронців вузу, до 14 годин сьогодні тут йшли ремонтні роботи саме в актовому залі.

Хоча вогонь локалізовано, корпусу завдано значної шкоди - обвалилося перекриття між дахом, а також 4 і 3 поверхом. "Мій кабінет знаходиться на 2 поверсі, я сподіваюся, що хоч там щось вціліє", - сказав ректор.

На 3 і 4 поверсі було багато комп’ютерів з документами. Вони всі пропали у вогні. Очевидці кажуть, що пожежники приїхали без достатньої кількості техніки. У них не було машин, які б подавали воду з рукава на 4 поверх, тому рятувальники стояли і чекали коли під’їде техніка, а вогонь тим часом розгорявся, адже перекриття в будівлі дерев’яні.

Проте, за словами спікера ДержНС Києва Світлани Водолаги, пожежні відразу приступили до гасіння. "Вони почали працювати зсередини. Однак гідранти тут погано працюють, а вогонь був такої сили, що рятувальникам довелося вийти назовні. Можливо, комусь і здалося, що хтось погано спрацював. Спочатку приїхали пожежні машини з районного відділення, але незабаром сюди підтяглася техніка та з інших районів, "- прокоментувала Водолага.

За словами ректора, ще вчора в актовому залі, звідки, схоже, і почалася пожежа, робочі лакували підлогу і вели роботи на даху. У будівлі проходить великий ремонт, вуз готувався до 115-річчя. З завтрашнього дня вся адміністрація переїде у навчальні корпуси, тут, швидше за все, будуть робити ремонт.

Тим часом, як раніше розповів ректор університету Дмитро Мельничук, на нього було написано вісім скарг до прокуратури колишнім співробітником вузу. "Днями мені прийшов папір, де було написано, що всі звинувачення на мою адресу виявилися неправдивими і все закрито", - сказав Мельничук.

Неофіційно співробітники вузу кажуть, що давно йде війна за землі аграрного університету. Їх багато як у Києві, так і під Києвом і в Криму. За їх словами, тут, в Голосієво хочуть побудувати котеджі. Сам ректор чутки коментувати не хоче. "Нехай розбираються органи", - повідомив він.


 Повна версія


 
 Facebook
 Коментарі