НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Скандал” 


Яценюк, врешті, побачив корупцію в Зоні відчуження

14:34, 23 вересня 2015 р.  7484
Джерело: Український тиждень

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк запропонував уряду звільнити керівника Державного агентства з управління Зоною відчуження Юрія Антіпова.

Про це він заявив на відкритті виїзного засідання уряду в Полтаві у середу 23 вересня.

«Після переговорів з ключовими фінансовими партнерами по будівництву конфайнмента, тобто споруди, яка дає можливість фактично (спорудити – Ред.) об’єкт «Укриття», укрити ЧАЕС, і після отримання офіційного зверненні ЄБРР я пропоную Кабміну звільнити керівника Чорнобильської зони відчуження», – сказав Яценюк.

Він додав, що пропонує ухвалити таке рішення у зв’язку з тим, що за останні кілька місяців після його візиту до Зони відчуження та чітких доручень її керівнику, не були вжиті необхідні заходи.

«Наприклад, компанія, яка готувала (їжу – Ред.) французьким працівникам протягом декількох років, була замінена, їм просто заборонили годувати людей, і прийшов лист від фірми «Роги і копита» про те, що у них, виявляється, французи будуть краще харчуватися», – зазначив Яценюк.

Крім того, за його словами, низка компаній, у яких були ліцензії на проектні та будівельні роботи, отримали листи з підписом керівника Зони відчуження про призупинення або відкликання їхніх ліцензій.

«Тому вчора була зустріч в.о. міністра екології з керівником Чорнобильській станції і, сподіваюся, вже колишнім керівником Зони відчуження, кількома експертами і з міністром внутрішніх справ. Я прошу, щоб міністерство почало розслідування, і якщо є факти, відкрила кримінальне провадження», – наголосив Яценюк.

Він закликав членів уряду підтримати рішення про звільнення керівника Чорнобильської зони і на місяць призначити виконуючого обов’язки. Що стосується призначення нового керівника Зони, то, за словами Яценюка, це повинен бути абсолютно прозорий та публічний відбір кандидатів на посаду.

Відомо, що Антипов очолив Державне агентство з управління Зоною відчуження 14 травня 2015. Раніше Антіпов займав посаду в. о. директора ПрАТ «Завод з виробництва ядерного палива», очолював Головне управління МНС України в Одеській області, є ліквідатором аварії на Чорнобильській АЕС.

Як повідомлялося, Мінекології скаржиться на зникнення 137 млн грн для Чорнобильської зони.


 Повна версія


 
 Facebook
 Коментарі