НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Скандал” 


НКРЕКП призупиняє запровадження абонплати за газ

13:31, 4 квітня 2017 р.  8732
Джерело: “Аратта-Україна”

Рішення Регулятора по запровадженню тарифів на транспортування та розподіл природного газу буде призупинено з метою забезпечення непідвищення загального рахунку для населення.

Про це повідомила прес-служба НКРЕКП.

Виходячи з того, що НКРЕКП не регулює ціну природного газу, яка складає 87% загального тарифу на газ та теплову енергію, а регулює лише транспортування та розподіл природного газу (13%), Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, для забезпечення прозорості, розвитку конкуренції та забезпечення безпеки для споживачів на виконання Закону України «Про ринок природного газу» щодо запровадження принципу потужності прийняла відповідні тарифи 1 квітня. На відкритому засіданні за новою методологією були затверджені тарифи:

на послуги транспортування природного газу для споживачів України для точок входу і точок виходу для ПАТ «Укртрансгаз»;

на послуги розподілу природного газу для газорозподільних підприємств, розрахованих на основі приєднаної потужності.

Методологія, за якою визначено тарифи, була розроблена з урахуванням досвіду країн ЄС та погоджена з усіма зацікавленими органами виконавчої влади.

Методологія передбачає соціальний захист побутових споживачів для полегшення їх адаптації до нових умов на ринку природного газу. Запровадження принципу потужності також міститься в Меморандумі про співпрацю з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

Враховуючи соціальну значимість цього питання НКРЕКП:

виступає за додаткове опрацювання з метою захисту населення та непідвищення загального рахунку;

проведе додаткові консультації з Кабінетом Міністрів України в частині компетенцій, що безпосередньо залежать від Уряду, а саме – поширення субсидій на послуги з транспортування та розподілу природного газу;

ініціює додатковий період для адаптації споживачів з найменшим типорозмірами та перенесе запровадження окремої плати для цієї категорії споживачів до прийняття рішення по зниженню тарифів на теплову енергію.

Відповідно, на відкрите засідання Комісії, з врахуванням вимог Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» щодо оприлюднення порядку денного не пізніше як за три робочі дні до дня проведення засідання, на 10 квітня 2017 року виноситься питання про призупинення та внесення змін до деяких постанов НКРЕКП у сфері природного газу з метою недопущення підвищення загального рахунку для населення.

Як повідомлялося раніше, 1 квітня прем’єр Володимир Гройсман публічно звернувся до НКРЕКП з проханням скасувати рішення про введення абонплати за газ.

Вчора відбулося засідання парламентської фракції БПП за участю Президента України Петра Порошенка з приводу скандального рішення Регулятора і вирішила рекомендувати призупинити зазначену постанову.

Президент Порошенко виступив з аналогічною заявою.

Сьогодні парламентська фракція РПЛ заблокувала трибуну ВР з вимогою скасування абонплати з газ.


 Повна версія


 
 Facebook
 Коментарі