НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Світ навколо нас” 


Кремль демонструє готовність до переговорів щодо України

11:29, 7 серпня 2017 р.  3176
Джерело: DW

“Певну готовність” до переговорів з Вашингтоном щодо України Москва показує, однак глибокі розбіжності зберігаються, заявив держсекретар США Тіллерсон після зустрічі з главою МЗС РФ Лавровим.

У питанні вирішення конфлікту в Україні Російська Федерація демонструє "певну готовність" до переговорів. Так вважає державний секретар США Рекс Тіллерсон, про що він заявив у неділю, 6 серпня, після переговорів з міністром закордонних справ РФ Сєргєєм Лавровим.

Зустріч Тіллерсона та Лаврова відбулась в філіппінській Манілі на полях заходів Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН), передає агенція новин AP.

Керівник Держдепу США також наголосив, що Вашингтон має намір співпрацювати з усіма сторонами конфлікту в Україні задля пошуку виходу з ситуації, що склалася. За словами Тіллерсона, Білий дім не прагне укладення такої угоди, котра підривала б інтереси однієї зі сторін конфлікту.

Глибокі розбіжності щодо України

Водночас Тіллерсон наголосив, що США та РФ мають глибокі розбіжності щодо деяких питань, у тому числі й щодо України. Однак, на його думку, не слід "розривати все" через "одну-єдину тему". За його словами, попри різні позиції щодо зовнішньополітичних питань, США та Росія мають для обговорення низку важливих аспектів сфери національної безпеки.

На тлі цього російський міністр Лавров також зазначив, що США відрядять до Москви для проведення переговорів свого спеціального представника щодо України.

Відповідь Москві на обмеження

Що стосується вимоги Москви обмежити кількість американських дипломатичних співробітників у РФ, то, за словами Тіллерсона, відповідь Вашингтона щодо цього слід чекати до 1 вересня поточного року. Американський дипломат також вказав на те, що зачіпав під час розмови з Лавровим тему планів США щодо відповіді на російські обмеження.

Нагадаємо, серед тем двосторонніх переговорів були також співпраця Москви та Вашингтона в боротьбі з кіберзлочинністю та питання Північної Кореї.


 Повна версія


 
 Facebook
 Коментарі