НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Імперія «Совок»” 


Центральну роль в управлінні бойовиками на Донбасі відіграє Сурков

16:15, 21 серпня 2017 р.  1890
Джерело: Український тиждень

Коли спеціальний представник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер в понеділок, 21 серпня, зустрінеться зі своїм російським колегою, щоб спробувати відновити мир на сході України, чоловік, що сидітиме з ним за столом, не буде звичайним дипломатом.

Про це пише The Wall Street Journal.

Радник президента РФ Владіслав Сурков, зі слів колишніх лідерів бойовиків, а також українських і західних чиновників, відігравав центральну роль у заохоченні, організації та управління проросійськими сепаратистами, які борються проти центральної влади України.

Співрозмовники видання кажуть, що головний помічник президента Росії Владіміра Путіна Сурков був пов’язаний з повстанцями, які захопили території на Донбасі, з початку 2014 року, незабаром після того, як російські війська окупували Крим. Він вже знаходиться під американськими та європейськими санкціями за свою роль у анексії Криму.

Сурков не відповів на запитання журналістів, відправлені через прес-службу Кремля.

Росія заявляє, що у неї є вплив на сепаратистів, але заперечує контроль над ними і подає конфлікт в Україні як громадянську війну. Вона неодноразово стверджувала, що підтримує мирні угоди, підписані в Мінську, спрямовані на реінтеграцію сепаратистського регіону в Україну, але з більшою місцевою автономією.

Багато хто з обох боків конфлікту, як і західні спостерігачі, стверджують, що, на їхню думку, цілі Росії виходять за ці межі. За їх словами, Москва, насправді, хоче отримати в обмін на мир в Україні гарантії того, що Київ не зблизиться із Заходом занадто сильно, і ослаблення міжнародних санкцій.


 Повна версія


 
 Facebook
 Коментарі