НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Політика” 


МЗС вручило ноту угорському дипломату через заяви Орбана про Україну

12:27, 2 серпня 2018 р.  3016
Джерело: Укрінформ

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку з низкою недружніх кроків офіційного Будапешта і наголосило на необхідності припинення дій, які негативно впливають на двосторонні відносини.

Про це повідомляє прес-служба МЗС.

"31 липня в МЗС України був викликаний Тимчасовий повірений у справах Угорщини в Україні Ласло Пап. Угорському дипломату було висловлено рішучий протест у зв’язку з низкою недружніх кроків офіційного Будапешта стосовно України та наголошено на необхідності припинення дій, які негативно впливають на двосторонні відносини", - йдеться у повідомленні.

У зовнішньополітичному відомстві поінформували, що під час зустрічі, зокрема, було наголошено на неприйнятності останніх заяв прем’єр-міністра Угорщини Орбана щодо євроінтеграційних та євроатлантичних прагнень України, які суттєво дисонують з політикою Європейського Союзу та, у значній мірі, відображають підходи країни-агресора.

Угорському дипломату також було вручено ноту з вимогою надання офіційних роз’яснень у зв’язку із рішенням уряду Угорщини створити посаду уповноваженого міністра, відповідального за розвиток Закарпатської області та програми розвитку дитячих садків Карпатського басейну, оскільки до сфери компетенції уповноваженого віднесено частину суверенної території України.

"Незважаючи на конструктивний підхід української сторони щодо вирішення існуючих проблемних питань, останні дії Угорщини свідчать про вибір конфронтації замість співпраці і пряме втручання у внутрішні справи України", - акцентували у МЗС.

Як повідомлялося, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, виступаючи в університеті в Румунії 28 липня, висловив сумнів щодо реалістичності прагнень України стати членом ЄС і НАТО. За його словами, на заваді стоятиме бажання Росії відновити старий порядок.

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе 31 липня заявила у зв’язку з цим, що заяви прем’єр-міністра Угорщини щодо європейських і євроатлантичних прагнень України приголомшують, а його "прогнози" щодо нової системи світової політики б`ють уже не лише по Україні, а по НАТО, ЄС і по самій Угорщині.

Як повідомлялося раніше, Угорщина блокувала проведення Комісії Україна-НАТО на найвищому рівні через закон про освіту.


 Повна версія


 
 Facebook
 Коментарі