НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Світ навколо нас” 


Дії Росії в Азовському морі – це спроба дестабілізувати Україну

09:45, 15 серпня 2018 р.  2778
Джерело: Голос Америки

Дії Росії в Азовському морі є спробою дестабілізувати Україну.

Про це у Державному департаменті США заявили у відповідь на запитання Української служби "Голосу Америки".

"Ми вважаємо перепони міжнародному транспортному судноплавству в Азовському морі з боку Росії черговим прикладом спроб Росії дестабілізувати Україну. США продовжують підтримувати суверенітет України та її територіальну цілісність у міжнародно визнаних кордонах. Ми також закликаємо Росію припинити створювати перепони міжнародному транспортному судноплавству в Азовському морі", - повідомили Українській службі "Голосу Америки" у Державному департаменті США.

Протягом останніх місяців Росія затримала численні судна, які прямували до портів Бердянська та Маріуполя. Міністр інфраструктури Володимир Омелян заявляв, що Україна проводить переговори з країнами ЄС та США щодо введення санкцій проти Росії у відповідь на блокаду Азовського моря.

Раніше експерти у Вашингтоні застерігали, що Росія наблизилась до анексії Азовського моря і Київ майже не має інструментів, щоб цьому перешкодити.

Зокрема Ґлен Говард, президент "Фундації Джеймстаун" закликав Україну негайно вдатись до хоча б символічних дій в Азовському морі. Інакше, на його думку, Україна ризикує просто "здати" Азовське море.

"Вони втратили Крим, втратили Керченську протоку, і тепер вони втрачають Азовське море. Далі вони втратять Маріуполь, далі – Бердянськ. І тоді Росія сформує шлях по суходолу до Криму", - заявив Говард.

Натомість директор Центру Байден, колишній високопосадовець Міноборони США Майкл Карпентер закликав Україну приділити Азовському морю більше уваги.


 Повна версія


 
 Facebook
 Коментарі