НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Газоват” 


Уряд домовився про зниження цін на газ

13:02, 23 квітня 2019 р.  4115
Джерело: Укрінформ

Ціна на газ для населення у травні знизиться на 300 грн та продовжить падіння відповідно до світових ринкових тенденцій.

Про це в ефірі програми "Свобода слова" на ICTV сказав прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

"Сьогодні є дуже добра новина. Я поставив жорстку умову монополісту Нафтогазу знизити ціну на газ. Урешті-решт вони сьогодні ухвалили рішення, що ідуть на зменшення цін на газ. Поки що у травні - мінус 300 грн. Ринки падають, я думаю, ця динаміка продовжиться. Це добра новина. Я радий, що у них запанував здоровий глузд", - сказав Гройсман.

Він наголосив, що Україна має позбутися будь-якої залежності від іноземних ринків, збільшуючи власний видобуток газу.

"Я завжди був проти зростання ціни на газ. Людям важко платити, я це розумію. Але якщо у 2008 році старі політики приймають рішення підписати зобов’язання України, потім набирають під це борги, а потім я як прем’єр-міністр маю ці борги віддавати, - я не маю вибору. Це непопулярні рішення, які не подобаються ні мені, ні людям. Але якщо у Європі ринкові ціни падають, то чому Нафтогаз не приймає швидких рішень, а починають крутити це питання? Я їх попередив: якщо вони будуть маніпулювати цим питанням, то мені з ними не по дорозі. Як і більшості громадян України. Нафтогаз має виконувати соціальну функцію", - зазначив глава уряду.

Він також нагадав, що у новому контракті менеджменту Нафтогазу заробітна плата керівника компанії зменшена у кілька разів.

"Вони пішли на це. Крім того, у контракті було зобов’язання формувати більше власного видобутку, забезпечувати транзит. Але я хочу сказати Нафтогазу і всім керівникам: третього разу не буде. Я не буду ставити ультиматумів, я на наступний день на найближчому засіданні уряду запропоную ухвалити рішення", - додав премʼєр.

Як повідомлялося, за дорученням Кабінету Міністрів НАК “Нафтогаз України” спільно з представниками уряду розробив новий механізм визначення регульованої ціни, який дозволяє не тільки уникнути підвищення вартості газу для населення та теплової генерації з 1 травня 2019 року, а й зменшити її до рівня 8247 грн за тис. кубометрів (кінцева роздрібна ціна).

Цей механізм передбачає такий підхід: якщо ринкова ціна газу для промислових споживачів є нижчою за встановлену в постанові КМУ №867 від 19.10.18 р., ціна для населення відповідно знизиться. Якщо ж ринкова вартість газу для промисловості зросте понад визначений урядом рівень, то ціна для населення залишиться на цьому рівні.


 Повна версія


 
 Facebook
 Коментарі