НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Імперія «Совок»” 


Політв’язні Кремля. Російська адміністрація відмовила українському консулу у відвідинах Балуха

19:42, 24 травня 2019 р.  1996
Джерело: Укрінформ

Українському консулу відмовлено у зустрічі з політв’язнем Володимиром Балухом, українське посольство направило ноту Міністерству закордонних справ Росії.

Про це йдеться у відповіді МЗС України уповноваженому Верховної Ради з прав людини Людмилі Денісовій щодо забезпечення відвідання українськими дипломатами Балуха, повідомила омбудсмен на своїй сторінці у Facebook.

"Сьогодні отримала відповідь на свій запит до міністра закордонних справ України щодо забезпечення відвідання дипломатичними працівниками українського посольства політв’язня Володимира Балуха, якого утримують у Тверській області... У МЗС мені повідомили, що український консул проводив зустріч із керівником колонії, де утримують Володимира... Консул також звертався до керівництва колонії, щоб йому дали змогу зустрітися з Балухом, проте у цьому було відмовлено", - розповіла Денісова.

Вона нагадала, що Балух раніше повідомляв у листах активістці Українського культурного центру в Криму про те, що до нього не допускають українських консулів через нібито його російське громадянство.

Представника українського посольства ознайомили у тюрмі, де утримується політв’язень, із матеріалами перевірки «УМВС Росії» у Керчі, на підставі якої Балух, начебто, визнаний громадянином РФ. При цьому «російський паспорт» Балуха не було надано, бо він так і не оформлювався, зазначила Денісова.

Крім того, за інформацією МЗС, Володимира відвідував 7 травня його адвокат Олєг Дінзе. Він повідомив про значне погіршення стану здоров’я українського політв’язня, на кого адміністрація закладу чинить психологічний тиск, а також йому не надається медична допомога.

За словами Денісової, Посольство України в РФ направило ноту на адресу МЗС РФ з викладенням фактів порушення прав громадянина України Балуха з метою отримання відповідних роз’яснень та забезпечення його зустрічі з дипломатичним представником України.

Як повідомлялося, "суд" в окупованому Криму засудив Балуха до 4 років 11 місяців колонії і штрафу в розмірі 10 тис. рублів (близько 4 тис. грн) за сукупністю двох кримінальних справ. Причиною кримінального переслідування Балуха є його проукраїнська позиція в окупованому Росією Криму. Українець з 29 березня 2019 року знаходиться в колонії у місті Торжок Тверської області Росії, що є порушенням ст.49 IV Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, якою забороняється переміщення жителів окупованих територій на територію країни-окупанта.

4 квітня Балуха помістили в штрафний ізолятор колонії № 4 м.Торжок (РФ).


 Повна версія


 
 Facebook
 Коментарі