НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Імперія «Совок»” 


У Кремлі не бачать необхідності виконувати наказ трибуналу ООН

20:48, 25 травня 2019 р.  2032
Джерело: Укрінформ

У МЗС РФ заявляють, що ситуації із захопленням Росією 24 українських моряків біля Керченської протоки можна було б уникнути, якби Україна дотримувалася вимог російського законодавства щодо судноплавства в цьому районі.

Про це йдеться в коментарі МЗС РФ до сьогоднішнього рішення Міжнародного трибуналу з морського права, яке зобов’язує Росію повернути в Україну всіх незаконно захоплених моряків і судна.

«Як раніше неодноразово зазначалося російською стороною, заяви, зроблені як Росією, так і Україною, під час підписання та ратифікації Конвенції ООН з морського права 1982 року, виключають можливість задіяння передбачених Конвенцією процедур вирішення суперечок щодо інциденту 25 листопада 2018 року в районі Керченської протоки.

На даному етапі не йдеться власне про розгляд претензій України. В ході подальшого арбітражного розгляду маємо намір послідовно відстоювати нашу позицію, в тому числі, відсутність у арбітражу юрисдикції розглядати дану ситуацію в світлі згаданих вище обставин. Уникнути її виникнення можна було за умови дотримання вимог російського законодавства щодо судноплавства в цьому районі. Закликаємо українську сторону діяти саме так надалі», - йдеться в заяві МЗС РФ.

Як повідомлялося раніше, сьогодні Міжнародний Трибунал з морського права зобов’язав Росію негайно звільнити три українські військові кораблі і повернути їх під контроль України, а також звільнити 24 захоплених українських моряків. Рішення оголосив президент Трибуналу - суддя Пак Чжин Хьон.

"Морський суд постановив... вжити таких заходів: РФ має невідкладно звільнити українські військові судна - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу" і повернути їх під юрисдикцію України ... Невідкладно звільнити 24 моряків і дозволити їм повернутися в Україну", - сказав він.

За рішення голосували 19 суддів, проти був один суддя - росіянин Колодкін.

За словами заступника глави МЗС України Олени Зеркаль, "наказ Трибуналу є чітким сигналом Росії, що вона не може порушувати міжнародне право безкарно". Затримання трьох військових кораблів і 24 військовослужбовців на борту є грубим порушенням імунітету, яким користуються військові кораблі відповідно до Конвенції ООН з морського права і до загального міжнародного права, наголосила вона.

У МЗС РФ, коментуючи рішення Міжнародного трибуналу з морського права, заявили, що Конвенція з морського права не може застосовуватися до полонених українських моряків.

«Передбачені Конвенцією ООН з морського права процедури вирішення спорів не застосовуються до інциденту в Керченській протоці», - стверджують в МЗС РФ.

У відомстві додали, що «арбітраж, який Україна вимагає скликати щодо інциденту в Керченській протоці, не має юрисдикції в цій області».

25 листопада 2018 року російські прикордонники біля берегів анексованого Криму обстріляли і захопили три кораблі Військово-морських сил України: катери "Бердянськ", "Нікополь" і буксир "Яни Капу", які прямували з Одеси до Маріуполя, а також їх екіпажі. У полон потрапили 24 українці, троє з них були поранені.

Підконтрольний Росії суд в окупованому Криму заарештував всіх затриманих українських військових за звинуваченням у нібито незаконному перетині кордону. Зараз вони перебувають у СІЗО в Москві.

24 січня 2019 року Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, в якій офіційно вимагає від Росії поводитися із захопленими в районі Керченської протоки українськими військовими моряками відповідно до Женевської конвенції про військовополонених.


 Повна версія


 
 Facebook
 Коментарі