НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Влада” 


Зеленський вважає, що комунальні тарифи пора знизити

19:24, 24 грудня 2019 р.  2645
Джерело: Укрінформ

Президент України Володимир Зеленський заявляє, що квитанції за житло-комунальні послуги не можуть бути непосильними для громадян.

Про це він зазначив під час засідання Ради розвитку громад та територій, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Нам постійно всі кажуть, що комунальні послуги — це товар, за який потрібно сплачувати справедливу ціну, що неможливо втручатись у роботу регулятора. Ми всі все це дуже добре розуміємо, але є “але”. Не може платіжка за комуналку бути для людей вироком і людина не може віддавати 50, 60, є випадки, коли людина віддає 70 відсотків від своєї заробітної плати”, - сказав Зеленський.

За його словами, ціни на газ зменшилися майже на 30 %, а тарифи на ЖКП — ні.

“Суспільство цього не розуміє. Ми часто обговорювали це питання - і в Офісі Президента, і в уряді, і уряд окремо збирався дуже багато разів, і уряду було доручено розробити механізми, які забезпечать справедливі тарифи”, - додав Президент.

Уряд надав підприємствам теплокомуненерго можливість самостійно проаналізувати, чи є у них економічна підстава надавати споживачам знижку на тепло.
Про це на засіданні Ради розвитку громад та територій сказала міністр розвитку громад та територій Альона Бабак.

"Уряд сьогодні ухвалив зміни до діючих постанов Кабінету міністрів та до постанов, які регулюють правила надання послуг опалення і правила постачання теплової енергії. У цих постановах Уряд надав право теплопостачальним підприємствам працювати за законами ринку - давати знижку споживачам, якщо є така можливість", - розповіла Бабак.

За її словами, раніше такої можливості у підприємств не було.

"Якщо у тарифі, який діє сьогодні на тепло ціна газу врахована на рівні 8300 грн, а фактично ТКЕ купує газ за ціною 6100-6200 грн, то у межах ціни газу підприємство може здійснити перерахунок. Оскільки підприємства на 90% перебувають у комунальній власності, то голови місцевого самоврядування можуть проаналізувати постанову, ознайомитися з нею, подивитися, чи є економічні підстави для знижки", - анонсувала Бабак.

Водночас, за її словами, кошти, які підприємства сьогодні економлять, йдуть на погашення старих боргів за газ.

"Це добре, що ми погашаємо борги, але для тих, хто платить за тепло вчасно, це несправедливо", - додала Бабак.


 Повна версія


 
 Facebook
 Коментарі