НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Політика” 


Російські ЗМІ поширюють дезінформацію, там, де РФ хоче продавати власну вакцину від COVID-19

09:22, 29 грудня 2020 р.  1028
Джерело: Голос Америки

Верховний представник ЄС з питань закордонних справ та безпеки Жозеп Боррель звинуватив російські державні ЗМІ у поширенні неправдивої інформації про вакцини від коронавірусу, зареєстровані в Європі та США.

Діяльність спрямована на ті країни, де Росія хоче продавати власну вакцину, відзначив посадовець.

«Деякі іноземні діячі, державні та недержавні навіть вдаються до проведення кампаній з дезінформації і навмисне поширюють неправдиву, чи недостовірну інформацію, - йдеться в блозі блог Борреля, опублікованому в понеділок. - Вони роблять це, щоб зашкодити нашій здатності ефективно відповідати на кризу».

«Західні розробники вакцини відкрито висміюються багатьма мовами на контрольованих державою російських ЗМІ, що інколи призводить до абсурдних заяв, що вакцини перетворять людей на мавп ... Очевидно, що такі повідомлення спрямовані на країни, де Росія хоче продавати власну вакцину «Спутнік V», - додав він.

Минулого тижня, Росія поставила першу партію своєї вакцини до Аргентини. Країна також підписала угоди про постачання вакцини з низкою країн Азії та Латинської Америки, пише Reuters.

Боррель також заявив, що поширення неправдивої інформації є лише частиною проблеми. Під час пандемії боротьбу проти неправдивої інформації «використовують авторитарні режими як привід для обмеження основоположних свобод, особливо свободи волевиявлення та ЗМІ».

Серед таких дій посадовець назвав видворення з країни, залякування в соцмережах і навіть нанесення фізичної шкоди журналістам. «Ми не можемо це сприйняти: свобода слова та ЗМІ є наріжним каменем нашої демократії і ми покладаємось на незалежні репортажі з усього світу», - додав Боррель.


 Повна версія


 
 Facebook
 Коментарі