НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Народний Вісник” Волинська область


10-11 січня в Луцьку пройшов останній регіональний конкурс медоварів України

22:58, 13 січня 2009 р.  14160
Джерело: Олена Каганець

Як і три попередні конкурси, що відбулися в Чернігові, Одесі і Харкові в листопаді-грудні 2008 року, конкурс в Луцьку був ініційований та організований Гільдією медоварів України.

Фінальний Всеукраїнський конкурс медоварів проходитиме 21-22 лютого в містечку Баришівка Київської області.

На конкурсі "Питні меди - 2009" у Луцьку було виставлено 60 зразків медових напоїв. Тільки 2 напої були зняті дегустаційною комісією з конкурсу. Решта виявилися дуже якісними, що відзначив голова дегустаційної комісії професор Олександр Литовченко.

Дегустаційна комісія складалася з 10 спеціалістів – серед них були представники Луцького горілчаного заводу, пивоварні «Алекс-бровар», найдосвідченіші медовари, працівники Луцького держспоживстандарту. Був й представник Луцької обласної влади – Мартинюк Ксенофонт Дмитрович – заступник начальника головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації. Він зазначив, що бджільництво на Волині розвинуте дуже непогано. І в цьому є неабияка заслуга таких ентузіастів бджільництва, як Віталій Приймак і Володимир Дмитрук. Вони представляють Гільдію медоварів України на Волині і були організаторами цього конкурсу в Луцьку.

Пасічники наголошують, що медове вино або медовуха (інколи його ще й так називають) – це не горілка з медом, як думають дехто зі споживачів. Це – натуральний продукт, виготовлений з меду (вареного або ставленого), що має від 9 до 13 % алкоголю, який утворився природним шляхом методом бродіння – як у звичайному виноградному вині.

Під час дегустації і продажу медових вин медовари активно спілкувалися з лучанами, розповідали про цей давній традиційний український напій і пояснювали його переваги. Окрім волинських медоварів до Луцьку приїхали бджолярі з Чернігівщини, Київщини, Полтави, Одеси, Донецька і Харкова.

Перше місце у номінації «Меди питні ставлені» отримав донеччанин Сергій Волик. Він й не очікував такого результату – участь у конкурсі медоварів брав вдруге після регіонального конкурсу в Харкові. Перше місце у трьох номінаціях – «Меди питні варені без додавання соків», «Меди питні варені з додаванням соків» та «Апіфітобальзами» отримав лучанин, член Волинського осередку Гільдії медоварів України Володимир Дмитрук.


 Повна версія


 
 Facebook
 Коментарі