НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Суспільне життя” Львівська область


У ЮНЕСКО здивовані реставраційними роботами у Львові

13:53, 7 вересня 2006 р.  9980
Джерело: ForUm

Центру світової спадщини ЮНЕСКО нічого не відомо про якісь будівельні і реставраційні роботи, які ведуться на центральній площі Львова, що внесена в спадщину ЮНЕСКО. Про це говориться в листі директора Центру Франческо Бандаріна.

У відповіді на лист-звернення Громадського форуму Львова в штаб-квартиру ЮНЕСКО в Парижі, директор Центру Бандаріна відзначає, що держава несе відповідальність за інформування Центру. І ця інформація повинна поступати раніше складання базової документації, щоб Комісія мала нагоду рекомендувати шляхи збереження визначної пам'ятки, йдеться в листі. Реальна ж ситуація така, що будівельні і реставраційні роботи у Львові ведуться не тільки без попередження Центру світової спадщини ЮНЕСКО, але і без проектної документації, без жодних досліджень, з руйнуванням культурного шару і камениць, - зазначає голова Громадського форуму Львова Олег Мацех. За його словами, “українські урядовці всіляко маніпулюють, щоб приховати від світової спільноти порушення”, адже Національному комітету про ці факти відомо. За словами Мацеха, “ми зрозуміли, що нас розіграли. Національна комісія у справах ЮНЕСКО просто прикриває дії місцевої влади. Є факт, що комісія не виконує своїх прямих обов'язків”. Голова Громадського форуму Львова повідомив, що в лист до Парижа він додав фото про роботи на центральній площі Львова і газетні публікації. Тепер громадськість чекає візиту і висновки комісії ІСОМОS, повідомляє «УНІАН» з посиланням на радіо «Німецька хвиля».

Як повідомлялося, сьогоднішнє засідання сесії Львівської міської ради почалося з блокування трибуни журналістами Львівської області, які протестують проти руйнування площі Ринок, – історичного центру Львова, - що відбувається під виглядом реставрації.

Понад 70 львівських журналістів прийшли сьогодні на сесію Львівської міської ради, щоб оприлюднити своє звернення з приводу знищення історичного центру міста, здійсненого під час підготовки до святкування 750-річчя Львова.

У заяві журналістської ініціативи “Антируїна”, яку підписали понад 140 львівських журналістів і собкорів центральних ЗМІ, зокрема, наголошується: “Під прикриттям підготовки до святкування 750-річчя Львова відбувається методичне і системне знищення його історії, архітектури, духу стародавнього міста, яке саме через свою самобутність було внесене в список архітектурної спадщини ЮНЕСКО. В ЗМІ неодноразово лунали аргументовані заклики припинити руйнування площі Ринок, проте численні виступи журналістів і фахівців потонули в бездіяльності і популізмі міського голови Львова Андрія Садового, з мовчазної згоди якого походить архітектурна катастрофа. Останньою краплею, що змусила нас вдатися до неординарних кроків, стала псевдореставрація фонтанів на площі Ринок, яка в недалекому майбутньому загрожує їх повним знищенням. Ми не хочемо, щоб майбутні покоління львів'ян замість статуї Діани дивилися на “жінку з веслом”.

У своїй заяві журналісти, на правах виборців, вимагають від депутатів Львівської міської ради створити спеціальну депутатську комісію з вивчення обставин і наслідків псевдореставрації історичної частини міста і використання коштів, виділених на святкування 750-річчя Львова.

30 вересня – 1 жовтня Львів відзначатиме своє 750-річчя. На святкові заходи очікується приїзд близько п'ятисот VIP-гостей. Окрім зірок шоу-бізнес, очікується приїзд президентів декількох країн, мерів багатьох українських і європейських міст, офіційних українських і іноземних делегацій. Очікується також приїзд Президента України Віктора Ющенка.


 Повна версія


 
 Facebook
 Коментарі