СТАТТІ, ПУБЛІКАЦІЇ, ЛЕКЦІЇ

 Всі публікації   Рубрики   “Екологія житла”


Енергетика квітів

6 грудня 2008 р. | Автор/джерело: Наталія ПРОКОПОВИЧ, “Родная газета”
 95320

Кімнатні квіти люблять майже всі, особливо якщо говорити про жінок. Багато хто не уявляє власну квартиру без фіалок або аспарагуса, без кактусів або фікусів. Проте нерідко доводиться чути, що ті або інші рослини нам зовсім не друзі, а вороги.

Наприклад, кактуси провокують сварки між домочадцями, що плющ того і дивися вижене з будинку чоловіка, а монстера і кипарис взагалі ночами висмоктують з людей енергію. Чи дійсно на наших підвіконнях причаїлися шкідники і вампіри?

ЯК УЖИТИСЯ З ВАМПІРОМ

Насправді, рослини-шкідники бувають тільки на городі: ось там справді важливо виполоти вчасно кульбабу, щоб ріпка росла велика-здорова. Але ж це не означає, що сама по собі кульбаба погана. Навпаки: у певні хвилини вона дарує нам справжнє щастя. Пригадаєте, що ви відчуваєте навесні, споглядаючи веселі жовтенькі «сонечка на ніжках»! Так само поводяться всі наші домашні зелені вихованці: кожен з них готовий прийти на допомогу - важливо тільки знати, коли, в якій ситуації до нього звернутися.

Кактус. У цих колючих рослин надто своєрідна «енергетична поведінка»: вони акумулюють енергію з навколишнього простору (у тому числі і від людей, що знаходяться поруч), а потім випускають енергетичні імпульси з кінчиків голок. З кактуса буквально сиплеться сніп енергетичних іскор - і агресивна людина, якщо довго знаходиться в одному приміщенні з кактусами, стає ще дратівливішою. А ось тихоням дуже корисно посидіти серед кактусів - це додасть їм життєвих сил, надихне на подвиги, допоможе повірити в себе. І ще: за фен-шуй, ці рослини потрібно тримати в зоні Вогню (на півдні і південному заході квартири або кімнати) - тоді гроші і успіх вам забезпечені.

Плющ. Про ці кімнатні рослини йде погана слава: вважається, що вони шкідливі для сімейного життя, - мовляв в будинку, де їх тримають, чоловік почне пити і гуляти, а то і зовсім піде в невідомому напрямку. Чи то правда? Не зовсім. Енергетика цих рослин, справді, досить прохолодна, так що, якщо сімейні стосунки не надто гарячі, плющ може спровокувати розлад. Зате якщо пристрасті спекотні, емоції вирують, то плющ стане не розлучником, а охоронцем домівки!
Монстера. Це ще одне «страховисько мимоволі». Навіть у назві відображений страх, який вселяють людині ці ліани зі своїм величезним листям і повітряним корінням, що химерно переплітається: адже «монстера» походить від слова «монстр». Кажуть, в будинку, де поселили монстеру, люди хворіють, особливо це стосується стареньких і маленьких. Дійсно, ця рослина - справжня «енергетична п'явка»: воно охоче забирає у людини енергію, але, - перш за все - негативну! Якщо ви хворі, роздратовані, вас переповнюють недобрі відчуття - посидіть півгодини поряд з монстерою, вона зробить вам цілюще «кровопускання».

Філодендрони ще іменують захисниками. Їхнє пряме і красиве листя є постійним джерелом висхідних потоків енергії. Вони служать міні-фабрикою із виробництва корисної для житлового приміщення енергії.

Пальми - це рослини, які не підходять для маленьких приміщень. З їхнього листя мов би стікають потоки «ріжучої» енергії, так що варто від них триматися подалі. В той же час вони незамінні для того, щоб зруйнувати яку-небудь енергетичну аномалію в приміщенні.

ВОРОГ ПІД МАСКОЮ ДРУГА

Якщо є загальновизнані рослини-страшилки, так є і рослини, які всім здаються «ніжними і пухнастими». Перш за все це стосується символу сімейного благополуччя фікусу, до фіалок і усіляких бегоній. Насправді, і вони зовсім не завжди служать господарям добру службу.

Фікус. Цей загальний улюбленець, у випадку якщо він надмірно розрісся, здатний перетворити активну, творчу людину на ледачого домосіда, поле діяльності якого обмежується диваном і телевізором.

Фіалка. Щільна смуга ніжних фіалок перегородить самотній пані шлях до сімейного щастя. Чому? Дуже просто: велика кількість фіалок в будинку створює настільки жіночну атмосферу, що чоловікові там просто не вижити.

Бегонія. Те саме стосується й бегонії: ці чарівні квіти, якщо вони заполонили житло самотньої людини, здатні «відвести» від господаря всіх рідних і близьких. Не випадково самотні пенсіонери будь-якої статі так люблять розводити бегонії.
ЗЕЛЕНА ШВИДКА ДОПОМОГА

А є рослини, які безумовно корисні всім і завжди.

Хлорофітум. Ця рослина - перший серед зелених друзів помічник людині. Це дивовижне створіння не тільки сприятливо впливає на енергетику будинку, але і очищає повітря від бактерій і насищає атмосферу киснем. Кудлаті шапки хлорофітума легко виживають в найтемніших і найпохмуріших кутках житла, харчуючись застійною енергією, що скупчується там, - а натомість вони дарують господареві відчуття легкості буття.

Мирт. Це ще один загальний друг і помічник. Це деревце насищає повітря фітонцидами, які знищують хвороботворні мікроорганізми і надають цілющу дію на дихальні шляхи. Енергетика мирта сприятлива для життя і кохання, але увага: у будинку, де люди часто сваряться, мирт може просто засохнути, навіть якщо за ним правильно доглядають. Там, де росте мирт звичайний, в два рази менше хвороботворних мікроорганізмів.

Лимон, гарденія, кімнатний жасмин не тільки порадують око, освіжатимуть і очищатимуть повітря, але і здатні енергетично підтримати нас. До того ж вони здатні укріпити імунітет. І не шукайте для них місце у вітальні: ці рослини повинні стояти в спальні, щоб всю ніч ви могли «заряджатися» від них.

Кавове деревце, алое або плющ допоможуть вам, якщо ви все-таки захворіли. Поставте ці рослини до себе в спальню. Будь-які інші рослини, що мешкають в кімнаті, на час хвороби краще «переселити», особливо це стосується кактусів і драцен.

Страхіття холодних місяців - нервові недуги: стреси і депресії, безсоння, головні болі. Тут кращими помічниками є пасифлора, лаврове деревце і ґібіскус. Не обов'язково, і навіть небажано, ставити їх в спальні: для цих рослин потрібно знайти найбільш освітлене місце в будинку і милуватися ними кожну вільну хвилину.

Молочай необхідний в оселі, де є люди, що страждають важкими хронічними недугами: він підвищує опір організму і покращує настрій.

Фуксія - кращий друг літніх людей: вона укріплює дух і вселяє надію.

Товстянка, відома в народі під назвою «грошового дерева», не тільки привертає в будинок енергію достатку, але і чудово підтримує ослаблений організм під час хвороби.

Герань (більш відома в Україні під назвою «калачики» - прим. «Аратти») вбирає в себе чад, вологу, освіжає затхле приміщення. Попутно допомагає зняти внутрішню напругу.

Запах м'яти заспокоює і допомагає сконцентрувати увагу. Отже ті, хто багато працює на комп'ютері, можуть тримати поряд з собою горщик з м'ятою.

Хризантема володіє здатністю створювати енергетичну завісу від «лихого ока» і насильницького енергоінформаційного обміну.

Папороті служать озонаторами приміщення, в цьому відношенні вони вірні друзі сім'ї.

Пеперомія, традесканція знижують у свого власника ризик і перебіг онкологічного захворювання. Вони тим дієвіші, чим більше екземпляр. Найбільш ефективні рослини із стоячими стеблами. А з традесканцій найбільшою силою володіють ті сорти, які мають товсте і велике м'ясисте листя.

 Повна версія


 Facebook
 Коментарі