СТАТТІ, ПУБЛІКАЦІЇ, ЛЕКЦІЇ

 Всі публікації   Рубрики   “Економіка та фінанси”


Вкладники українських банків будьте пильні! В Україні йде глобальна змова банків проти вкладників

10 березня 2010 р. | Автор/джерело: Олексій ЛУПОНОСОВ, Новий український банківський портал
 31053

Сьогодні банкіри і влада країни закликають людей в черговий раз принести свої гроші в банки, і розпочати будівництво нової піраміди. Цікаво, чому наша влада не закликає колишніх власників банків показати приклад, і принести свої раніше зароблені гроші в свої ж банки першими, а звертаються до людей?

Банки скинулися грошима на покупку ЗМІ, але правда не продається!

Сьогодні більшість друкованих видань, в яких регулярно з'являються рекламні матеріали українських банків, друкують інформацію про те, що проблемні банки почали виплати своїм клієнтам. Більш того, нас намагаються переконати, що вкладники України настільки перейнялися патріотизмом, що під час тотальної кризи і повільного зростання безробіття понесли свої «надлишки» коштів у банки, для розміщення їх на депозитах. При цьому громадяни активно розміщують виключно гривневі депозити, для цього вони навіть навмисно обмінюють свою валюту на гривню, і з огляду на таку «активність» вкладників, банки навіть почали знижувати процентні ставки за вкладами в українській валюті, а то 20-25% річних це було надто високою процентною ставкою для країни, в якій лише продукти харчування за останні 6 місяців подорожчали мінімум на 30-40%.

Однак гірка правда полягає в тому, що проблемні банки витрачають мільйони гривень на те, що замовляють хвалебні статейки про те, як вони виплачують вкладникам депозити, але при цьому вони соромливо замовчують про те, що для отримання 10% свого вкладу, людям доводиться укладати новий договір ще на рік з процентною ставкою в 4-5% річних у гривні, але це дає приріст депозитів лише на папері. Більш того, отримані 10% від суми вкладу люди змушені одержувати по 100 гривень на день.

Одним словом, проблеми вкладників банків-банкрутів так і не вирішені, а ось проблеми банків активно вирішуються за рахунок вкладників. Ще б пак: банки користуються їхніми грошима і мало того, що не віддають, так ще й ринковий відсоток не платять. Але банки-банкрути й інші банки старої формації сповнені рішучості провести PR-компанію з метою створення видимості того, що вони вже вирішили всі власні проблеми і проблеми вкладників. Навіщо їм це потрібно. Все просто - вони сподіваються на те, що люди, в черговий раз, повіривши пропаганді, знову понесуть до них свої заощадження, і в черговий раз запустять маховик нової фінансової піраміди...

Вас вже обманювали, Ви просто про це не знали

Мало хто знає, що банківська система України стала банкрутом ще в далекому 2004 році. У той час йшла запекла боротьба за владу, ставка в цій боротьбі була настільки висока, що той, хто програв, міг позбутися не тільки влади, але і всього свого майна. Банки судомно виводили свої кошти за кордон, і до моменту 3-го туру у них просто не залишалося грошей для виплат своїм вкладникам. Тоді був введений мораторій: і дядьки, і тітки з розумними обличчями говорили Вам про те, що в банках повно грошей, і з Україною все буде добре, і люди повірили в те, що в банках України є гроші і вже через 2 тижні почали нести туди свої заощадження. І лише тільки тоді в банках України знову з'явилися гроші. Таким чином, власники банків в перший раз уникли банкрутства, а вкладники, самі того не знаючи, почали будувати чергову фінансову піраміду. Гроші, виведені господарями банків за кордон, назад в банки так і не повернулися, а наймані банкіри, проклинаючи жадібних власників, були змушені збирати все нові і нові вклади, яких ледве вистачало для погашення відсотків за старими вкладами. Але реальних грошей на виплати основних сум за цими вкладами вже не було. Але оскільки люди після закінчення терміну договору, не забирали свої гроші, а продовжували свої депозити ще на 1 рік, то і необхідності в повернення всієї суми депозиту теж не було.

Банкірів згубила жадібність

Однак після того, як гривня впродовж лише 40 днів втратила у вазі аж 60%, люди, що мали гривневі вклади, почали панікувати, і справедливо вимагати дострокового повернення своїх коштів з банків, - для того щоб перевести їх у більш стабільну валюту. Однак власники банків - банкрутів, зафіксувавши прибуток і вивівши гроші у валюті за кордон, вирішили просто не віддавати гроші вкладникам, а тут ще й світова криза виявилася дуже доречною.

Вийшла дуже цікава ситуація. Кредити видавалися фірмам та людям, близьким до власників банку; отриманий прибуток, переведений в долари за курсом 4,5 виводився за кордон, а вкладникам пропонували переукласти договір ще на 3-12 місяців, а депозит віддавали тільки після того, як клієнт приходив до банку з дрином або судовим рішенням. Після нового року шила в мішку вже було не приховати, а вкладники почали масово забирати гривневі вклади, поки вони в кінець не знецінилися, тоді банкіри були змушені ввести в банки тимчасових адміністраторів, що дало їм імунітет і час для замітання слідів і переїзду на ПМЖ до країн, з якими Україна не має договорів про екстрадицію злочинців. Слід зазначити, що при цьому жодний власник банку в Україні так і не зважився віддати свої прибутки, отримані за роки роботи банку, і не продав жодного свого заводу або об'єкта, побудованого на гроші вкладників, для того щоб поліпшити фінансовий стан свого ж банку і повернути гроші людям.

Що хочуть банки-банкрути від людей...

Сьогодні банкіри і влада країни закликають людей в черговий раз принести свої гроші в банки, і розпочати будівництво нової піраміди. Цікаво, чому наша влада не закликає колишніх власників банків показати приклад, і принести свої раніше зароблені гроші в свої ж банки першими, а звертаються до людей. Спочатку гроші на банки-банкрути відбираються з бюджету країни за механізмами рекапіталізації, тим самим погашаючи борги колишніх власників банків за рахунок народу, а потім закликають той же народ, дати ще грошей на розкрутку банків, ведучи мову про те, що без банків країна з ринковою економікою просто не виживе. Смію Вас запевнити, виживе - і без банків, і без судів, і навіть без уряду, оскільки понад 50% ВВП давно виробляється не завдяки, а всупереч як банкам, так і держави Україна. Розрахунки готівкою, але не у гривні, а в євро і доларах все міцніше входять в наше життя. Отримати кредит в банку сьогодні неможливо, набагато легше отримати гроші в позику з «общака» місцевого авторитету, до речі там і відсоток менше, і документи протягом року збирати не треба. Більш того, авторитет може бути навіть народним депутатом або уповноваженим самого (тут я промовчу кого)...

Одним словом, держава Україна знаходиться на межі банкрутства, як економічного так і духовного, і поки ми не побачимо ладу на політичному Олімпі та елементарного дотримання закону хоча б на рівні суб'єктів господарювання, говорити про довіру до банків рано ...

Майбутнє за новими банками, створеними в умовах диктатури вкладника, а не банка

Необхідно усвідомлювати, що поки не будуть прийняті нові правила гри і не будуть створені нові банки, розміщення своїх грошей на депозит в Україні просто не виправдано, це небезпечне і безперспективне заняття. Вже сьогодні є кілька чесних малих банків, в які можна сміливо вкладати свої гроші, оскільки там існує механізм контролю за своїми вкладеннями і 100% гарантії повернення своїх коштів. Одним словом, ці банки використовують механізм зворотного забезпечення депозиту. Пам'ятаєте, - раніше, купуючи машину в кредит, Вас примушували віддавати в заставу банку свою квартиру, або власне автомобіль знаходився в заставі, так от, чесні банки, яким нічого приховувати, сьогодні, приймаючи Ваш депозит, дають Вам гарантію у вигляді конкретного майна на суму Вашого внеску. Однак поки що є проблема: ці банки не зацікавлені в освоєнні великого обсягу коштів, оскільки їхні проекти не такі численні і для їхньої реалізації досить невеликої кількості вкладників, але їх приклад повинен стати основним при розробці механізму виходу з кризи банківської системи і кризи довіри до банків у цілому. Сьогодні саме ці банки готові приймати внески у твердій валюті, бо їхні інвестиційні проекти дозволять їм одержувати тверду валюту від продажу продукції, виробленої на фінансованих ними виробництвах, в той час як інші банки змушені залучати дорогий гривневий ресурс в надії на те, що ним можна буде вдало спекульнути на валютному ринку, що в остаточному підсумку призведе до неминучої інфляції і девальвації національної валюти в найближчій перспективі.

У нашій країні прийнято допомагати хворим і убогим, а здоровим і сильним прийнято ставити палиці в колеса, от і сьогодні ми рятуємо безнадійні банки і не даємо працювати іншим здоровим учасникам банківського ринку, що може, не настільки могутні як вимираючі мастодонти, підтримувані беззмінним пастухом Стельмахом, але сильні в еволюційному плані, як нова еволюційна гілка передбачає диктат інтересів вкладника, а не зарозумілого банкіра, адже капіталізм це коли музику замовляє той, хто платить за неї гроші, а не навпаки...

 Повна версія


 ДО ТЕМИ:

 Facebook
 Коментарі