СТАТТІ, ПУБЛІКАЦІЇ, ЛЕКЦІЇ

 Всі публікації   Рубрики   “Політика”


А вранці вони прокинулися...

3 серпня 2006 р. | Автор/джерело: Євген Кузьменко, ProUA
 23027

Гарячий день 2 серпня 2006 року увійде в історію України як дата заснування нового виду спорту. Ім’я йому – «Перетягування Президента».

Протягом цілого дня Віктора Ющенка дійсно перетягували – як канат. Головним козирем сторін у змаганні став ефект особистої присутності в президентських апартаментах. І чисельна перевага відносно сил противника. Саме вона забезпечила перемогу команді антикризової коаліції. Закрившись з Президентом, Віктор Янукович і Олександр Мороз зробили все, щоб від денної «аури» Юлії Тимошенко в голові Віктора Андрійовича не залишилося і сліду. Вилазка виявилася успішною – мало-помалу коаліціантам вдалося схилити главу держави на свій бік. Загрозу розпуску парламенту було попереджено. І запорукою успіху стала відсутність поряд з Віктором Ющенком лідера БЮТ.

«Розумієш, - гаряче говорила кореспондентові «proUA» зазвичай спокійна «велика людина» з Партії регіонів, - тут річ не в тому, щоб довести нашу правоту, Ющенко і так все розуміє. Але завдання Януковича і Мороза – нейтралізувати Її гіпноз, зробити його сприйнятливим до голосу розуму. Причому важливо зробити так, щоб до ранку він знову не змінив своєї думки».

Ця забавна розмова відбулася близько 22:00. А вже далеко після опівночі Ющенко оголосив про те, що вносить до парламенту кандидатуру лідера Партії регіонів. Його вихід до преси віддавав фантасмагорією.

«Я виходжу з того, що сьогодні мною демонструється ще один шанс для об’єднання країни», - окрім всього іншого, повідомив Президент. – Я звертаюся до нації з розумінням поставитися до того, що у нас є унікальний шанс звести разом обидва береги Дніпра».
Взагалі-то «звести обидва береги» неможливо, на те вони і береги. Але ідея справді унікальна.

Потім Віктор Андрійович заговорив про себе в третій особі: «Сьогодні Президент подає руку парламенту, іде назустріч і дає шанс. У нас є всі можливості говорити про перехід від політичної депресії до стабілізації політичної системи і економічного курсу».

Ще Віктор Ющенко висловився в тому сенсі, що саме про таке об’єднання країни у 2004 році говорили на Майдані. І похвалився – мовляв, вперше за останні 10 діб не було розмов про портфелі.
Взагалі слово «говорити» цього вечора було для Президента ключовим.

Тим часом Віктор Янукович і сотовариші вважають за краще діяти і, якщо треба, йти на тактичні жертви. Так, що поробиш, довелося підписати Універсал з пронатівськими формулюваннями – але хто в країні збирається жити за цим горе-документом?

Зате тепер антикризова коаліція постарається провести бліцкриг, в основі якого – в порядку черговості – затвердження нового прем’єр-міністра; обрання суддів Конституційного Суду; ратифікація договору про широку коаліцію і, нарешті, формування складу нового Кабміну.

З усім цим коаліція сподівається впоратися за два дні. Після чого кожен отримає бажане. Народ України відвернеться від політики, Президент вирушить відпочивати на дачу в Крим, Янукович з Морозом – освоюватися з керуванням країною. Одна тільки Юлія Тимошенко в цій грі не отримає свого призу. У ключовий момент леді Ю. «не дотисла». Тепер «дотискати» будуть її.

 Повна версія


 Facebook
 Коментарі