СТАТТІ, ПУБЛІКАЦІЇ, ЛЕКЦІЇ

 Всі публікації   Рубрики   “Думка українця”


Лесь Подерв’янський: «Київ почав нагадувати велику захаращену автостоянку»

5 червня 2013 р. | Автор/джерело: Олексій Темченко, «Сегодня»
 18154

Український художник і письменник-сатирик розповів про своє улюблене місце в столиці, про те, яким він бачить київського мера і як уявляє ідеального киянина.

Відомий художник і письменник Лесь Подерв’янський поділився думками про минуле, сьогодення і майбутнє Києва.

- Олександр Сергійович, що змінилося в Києві з часів СРСР, Вашого дитинства?

- Багато чого. Зникли автомати з газованою водою і пивом. Замість тролейбусів і трамваїв ходять маршрутки. Проявилися «пробки». Архітектура як була потворною, так і залишилася, але її стає все більше, і змінився стиль. Планомірно знищується зелень. Київ став нагадувати велику захаращену автостоянку. Зате з’явилися: пиво, горілка, ковбаса і навіть устриці. Зникли продуктові магазини, а на їхньому місці з’явилися бутіки, які торгують всякою дорогою х...ею. З провінційного совкового міста Київ став провінційним постсовковим містом.
- Як ви бачите розвиток міста, які аспекти потрібно розвивати?

- Я ніяк не бачу розвиток міста, йому давно прийшов пі...ць, і точка неповернення пройдена.

- Що найбільш дратує в київських реаліях?

- Якщо ти за характером дратівливий, то переїжджай звідси в інше місце, наприклад, - до Парижа. Хоча й там є свої причини для роздратування.

- Чи вважаєте Ви Київ європейською столицею?

- Формально Київ є столицею держави і знаходиться в Європі. Точно так само географічно в Європі знаходиться яка-небудь Верхня Пирлівка. Виникає закономірне питання: чи можна її вважати європейською провінцією? Або, вірогідно, за дикістю її мешканців і навколишнього пейзажу вона ближче до Нової Гвінеї?

- Чи вважаєте Ви Київ культурною столицею?

- У порівнянні з Верхньою Пирлівкой - безумовно. У нас же є «Пінчук Арт Центр».

- Яка вулиця Вам найбільше подобається в місті і чому? А також: житловий масив, будинок, арт-об’єкт? Що не подобається?

- Раніше мені подобалася вулиця, на якій я живу - Лютеранська. Але тепер це теж велика автостоянка - тільки дуже незручна через бруківку і великий ухил. У Києві досить багато непоганих будинків, але останнім часом я не звертаю на це уваги - я перестав любити це місто.

- Хто Ваш улюблений київський художник / музикант / письменник?

- У сенсі художників Києву пощастило - тут їх багато справді хороших, і всі вони мені подобаються. Я б не виокремлював когось одного. Музикант - В’ячеслав Новіков, але він більше не киянин, виїхав до Фінляндії. З приводу писання - я давно нічого не читаю, тому сказати не можу.

- Яким Ви бачите мера міста? Не конкретна кандидатура, а збірний образ: звідки родом, освіта, професія, інтереси, плани щодо розвитку міста?

- Як я бачу? Як правило, дядьку між 50-ма і 60-ма, зі жлобським пикою і хитрими оченятами. У дорогому костюмі. Родом із села. Плани - побільше сп...ти і подовше просидіти на своєму місці. Імідж - «ГОСПОДАРНИК». Освіта значення не має, може не бути ніякої. Інтереси - бабки, горілка, сауна, дорогий годинник і далі за списком.

- Яким уявляєте собі типового киянина, якщо це можливо. Як би виглядав ідеальний?

- Ідеальний киянин не п’є, не курить, не зраджує дружину, традиційної орієнтації, кидає сміття в урну, не матюкається, голиться щодня, поступається стареньким місце в тролейбусі, вільний час проводить в музеї, планетарії та на заходах, що організовані адміністрацією міста.

Звичайний киянин - п’є, курить, матюкається, надягає шкарпетки під сандалі, в руці носить дволітрову пластикову пляшку пива, в музей не ходить, спортом не займається, сц...ть в під’їзді.

- Яке улюблене місце в Києві?

- Моя майстерня.

- Опишіть Київ у трьох словах.

- Місто на Дніпрі.

 Повна версія


 Facebook
 Коментарі