СТАТТІ, ПУБЛІКАЦІЇ, ЛЕКЦІЇ

 Всі публікації   Рубрики   “Світ про Україну”


Європейська преса: Імперія Путіна коштом миру на континенті

21 липня 2014 р. | Автор/джерело: Огляд преси підготувала Аніта Грабська, DW
 17464

Європейські видання продовжують коментувати трагедію літака МН17 у небі над Україною. Оглядачі пишуть про катастрофу для Владіміра Путіна та критикують ЄС за затягування з санкціями.

Ліво-ліберальна варшавська Gazeta Wyborcza констатує, що "298 жертв збиття - наслідок нещадної та цинічної політики Путіна". Як і багато інших видань, польська газета критикує позицію ЄС: "Звиклий до миру та спокою Європейський Союз не має ні рішучості, ні усвідомлення зростаючої небезпеки. Повторюється схема віри, що чудовисько можна заспокоїти. (…) Ми не повинні повторити наївність інтелектуальних еліт у ставленні до Гітлера та Сталіна", пише видання.

Амстердамська газета De Telegraaf прокоментувала стриману позицію глави уряду Нідерландів Марка Рютте, який "ще не хоче вдаряти кулаком по столу", поки слідство не встановить причини катастрофи літака, на борту якого загинули 193 нідерландці: "Ми питаємо себе, що ще має трапитися, поки наш уряд скаже: ми цього не терпітимемо! Нідерланди мали б дуже напевно вдарити кулаком по столу проти всіх задіяних сторін, особливо Росії. Звісно, це не призвело б до того, що злочинці щиро зізнаються. Але наш уряд мусить щонайменше показати світові, що ми неймовірно розгнівані. Урешті-решт, тут ідеться про теракт, воєнний злочин, масове вбивство!"

Ліво-ліберальне паризьке видання Libération у коментарі "Піроман Путін" вказує на відсутність остаточних доказів того, що літак МН17 збили російські військові. Але майже ніхто не може заперечити відповідальності російського президента Владіміра Путіна, одразу додає оглядач газети: "Роблячи ставку на те, що агресивний націоналізм посилить його популярність, бодібілдер із Санкт-Петербурга наближається до своєї мрії про грандіозну євразійську імперію коштом миру в Європі. Близько 300 людей тільки що втратили життя через цей великоросійський гонор. Якщо демократичні держави не відреагують, їх буде набагато більше".

"Росія робить те, що дозволяє Захід"

Німецька газета General-Anzeiger з Бонна іронізує з політики ЄС: "Росія робить те, що їй дозволяє Захід, провадить виснажливу війну проти України, яка хоче вирватися з московської сфери впливу. Росія бореться за свої владні інтереси, Брюссель і Берлін заплющують очі: "Слава Богу, мовляв, що шеф Кремля Путін не ввів війська офіційно, а тільки переміщує через кордон добровольців та зброю! Слава Богу, що він паралельно закликає до нового перемир’я, тож ми можемо відмовитися від серйозних санкцій. Нам вони теж могли б зробити боляче!"

Видання Berliner Zeitung пише: "Український президент Петро Порошенко правий, коли говорить про сигнал для всього світу. Надто довго відповідальні особи в Берліні, Брюсселі та Вашингтоні вагалися й затягували. При цьому давно очевидно, що Путін не бажає сприяти деескалації ситуації в Україні. Найпізніше тоді, коли будуть поховані обпалені трупи з літака МН17, Захід повинен терміново відкрити нову фазу української кризи. Уже давно пора ввести обширні економічні санкції. Владімір Путін протягом довгого часу не може бути партнером Заходу".

Австрійська газета Die Presse зазначає, що трагедія з літаком показала, наскільки неконтрольованою стала прихована війна Росії у Східній Україні: "Якщо війна у Східній Україні й після катастрофи літака безперешкодно лютуватиме надалі завдяки російській зброї для бойовиків, то і найбільш доброзичливі друзі Путіна в ЄС заледве уникнуть того, щоб не схвалити жорсткі економічні санкції проти Москви. Проведення міжнародних розслідувань на місці катастрофи було б хорошим початком для припинення вогню та політичного розв’язання конфлікту".

 Повна версія


 Facebook
 Коментарі