СТАТТІ, ПУБЛІКАЦІЇ, ЛЕКЦІЇ

 Всі публікації   Рубрики   “Психологія та стосунки”


«Наші жінки мають три сексуальні розлади»

20 грудня 2014 р. | Автор/джерело: Галина Ахметова, НГС.SHE
 25839

Відомий психотерапевт Михайло Литвак розкрив секрет, де шукати чоловіка, чому під нього не можна підлаштовуватися та чим небезпечний чоловік, який не може без вас жити.

Шлюбна статистика останнім часом виглядає як соціальна катастрофа: число розлучень практично зрівнялася з числом шлюбів. На переконання психологів, це відбувається, головним чином тому, що багато людей одружуються з найрізноманітніших безглуздих причин, крім однієї істинної - щоб будувати сім’ю. Відомий психотерапевт і автор численних книг Михайло Литвак розповів про те, кому щасливу сім’ю створити вдасться, а кому доведеться поповнити статистику розлучень.

- В одному інтерв’ю ви сказали, що щасливих сімей немає...

- Є. Але мало. Я сам досліджував родини. На 11 тис. сімей знайшлися 3 щасливі. Але що найголовніше, - тільки щасливі сім’ї - нормальні. Решта - це патологія, співжиття двох нещасних людей.

- Це власне російська особливість?

- Чому? В тій чи іншій мірі, патології є скрізь.

- Чому так багато розлучень? Люди помиляються у виборі подружньої пари?

- Це відбувається тому, що люди погано виховані. Їх не навчили думати, не навчили вибирати чоловіка або дружину. Ми проводили опитування, - яке із освідчень у коханні сподобається більше. Запропоновано були такі варіанти: «Я без тебе жити не можу», «Я тебе ніколи не ображу», «Давай разом тягнути лямку життя». Так от, 75% жінок обрали освідчення «Я без тебе жити не можу». Невже не чути, що це освідчення характерне для чоловіка-дитини або алкоголіка? А ось справжнє освідчення в коханні - «Давай разом тягнути лямку життя», нікому не сподобалося.

- Що ж таке взагалі - кохання?

- Це - активна зацікавленість у житті і розвитку об’єкта кохання. Ось всі кажуть: нема кого кохати. А чи вмієте ви кохати? У нас шлюби, за своєю суттю, - присоска: «Я без тебе жити не можу».

- А що відбувається з коханням упродовж часу, куди воно прямує?

- У плині часу кохання стає все сильнішим і сильнішим... А якщо його спочатку не було, то стає все гірше і гірше.

- У чому різниця в сприйнятті шлюбу у чоловіка і у жінки?

- Чоловік і жінка бачать шлюб однаково. Але де ви бачили чоловіків і де ви бачили жінок? У нас є штаноносці і спідниценосці. Так от, спочатку потрібно стати або чоловіком, або жінкою, а вже після цього будувати сім’ю. На створення сім’ї має право тільки фізично здорова, духовно розвинена і така, що матеріально відбулася, людина. Тож не майте справи з жебраками-непрофесіоналами.

- Якщо стосунки почалися з сексу, яке майбутнє їх чекає?

- Секс повинен статися потім. А спочатку має бути загальний світогляд. Кохання – це не коли дивляться одне на одного, а коли дивляться в один бік. Канадські дослідники виокремили чотири фактори, які роблять сім’ю міцною. Перший - загальний світогляд. Другий - загальні гастрономічні смаки. І тільки на третьому місці секс. На четвертому - бажання гладити і торкатися одне одного. А коли через секс створюється сім’я - нічого хорошого в цьому немає.

- Чоловіки часто порівнюють себе з самцями і стверджують, що шлюбні зради - обов’язкові...

- Зради виникають через те, що люди помилилися у виборі супутника. Якщо ти помилився і одружився (вийшла заміж) не на тій (не за того), природно, що починає подобатися хтось інший.

- Яким жінкам не зраджують?

- Фізично здоровим, духовно розвиненим і матеріально незалежним. Наші жінки мають три сексуальні розлади: педофілія, зоофілія, мазохізм. По-перше, вони беруть чоловіка не в чоловіки, а на виховання. По-друге, живуть з алкоголіками. А що таке алкоголік? Це - тварина. І по-третє - страждають мазохізмом: люблять, коли над ними знущаються.

- Якщо жінка фізично здорова, матеріально незалежна, але вже немолода? Менше у неї перспектив?

- У неї більше перспектив! Це жінка в самому розквіті. Вона вже відбулася. Їй не потрібен гарнір, їй потрібен біфштекс. 45-50-річна жінка у сексі дасть фору молодим.

- Як на початковому етапі побачень провести розвідку і визначити, «твоя» це людина чи ні?

- По спілкуванню, по жестикуляції, за манерою одягатися. Сократ говорив: «Скажи мені що-небудь, я хочу тебе побачити». Вже після декількох фраз можна визначити, хто перед вами і чи співпадає ваш світогляд.

- Чи повинна збігатися у партнерів і сексуальна конституція?

- Ну звичайно! Якщо чоловікові секс потрібен по 50 хвилин 3 рази на день, а жінці 3 хвилини 1 раз на місяць, - у них нічого не вийде.

- Якщо є певні розбіжності, чи може жінка підлаштуватися під чоловіка або спробувати його перевиховати?

- Ні! Потрібно брати готову продукцію, а не напівфабрикат. Одружитися повинні зрілі люди. А перевиховати можна тільки одну людину - самого себе. Помилилася людина, - отже, треба розійтися. І шукати іншу.

- Де краще шукати?

- Тільки на роботі. Коли спостерігаєш за людиною на роботі, - бачиш, як вона відбулася. Ось ми зараз з вами разом працюємо, і ви можете скласти про мене думку... А на вечорах зустрічей або в нічних клубах, - зібрання брехунів.

- Чи змінилися потреби жінок за останній час?

- Жодним чином не змінилися за останні сто тисяч років.

- А як щодо того, що зараз дівчата хочуть заміж саме за статусних чоловіків?

- І правильно. Значить, дозрівають. Але потрібно і самій бути статусною. У нас же, на жаль, у більшості жінок психологія латентної повії: знайти багатого чоловіка, - щоб годував. А за це вони планують вести господарство і віддаватися в ліжку. Речі потрібно називати власними іменами: це проституція. Однак зараз багато і чоловіків, яких можна назвати латентними альфонсами, які шукають багатих жінок, а самі розвиватися не хочуть.

- Але існує теорія, що жінка повинна лише надихати чоловіка, створювати йому комфортні умови, залишаючись в його тіні...

- Ви плутаєте чоловіка зі штаноносцем. Чоловікові не потрібно, щоб його надихали. Він сам натхненний від своєї роботи і її результату. Не можна жити заради жінки або заради чоловіка.

- А заради дітей?

- Тим більше не можна... Діти - це щось ефемерне. Діти, якими б вони не були поганими або хорошими, все одно в 18-20 років від тебе підуть. Чоловік і жінка ближче одне для одного, а діти - це щось тимчасове. Побічний продукт нашого кохання.

- В результаті розлучення жінки залишаються з цим «продуктом кохання», а чоловіки стверджують, що не хочуть брати заміж жінку з дитиною...

- Для чоловіка (а не штаноносця) дитина від першого шлюбу не проблема. Чому? Тому що він готовий все зробити для дитини, аби кохана була поруч. Але коли сама жінка вважає, що дитина - найголовніше в житті, вона ніколи не буде щаслива у шлюбі.

- Є думка, що інститут шлюбу відмирає, що майбутнє за альтернативними видами співжиття. Як ви ставитеся до гостьової формі?

- Гостьовий шлюб не так вже й поганий. Буває, люди живуть цивільним шлюбом - нормально. А тільки зареєструвалися - стали жити погано.

- У чому причина таких змін?

- У тому, що людина хоче бути вільною. Формальний шлюб її сковує. Печатка в паспорті нічого не змінює для розумної людини. А для дурня змінює.
Довідка:

Литвак Михайло Юхимович (народився в 1938 році в Ростові-на-Дону) - психолог і психотерапевт із 40-річним стажем, кандидат медичних наук, автор книг з практичної та популярної психології. Найвідоміші: «Психологічне айкідо», «Принцип сперматозоїда», «Якщо хочеш бути щасливим», «Як дізнатися і змінити свою долю».


Переклад українською - «Гармонія»


 Повна версія


 Facebook
 Коментарі