СТАТТІ, ПУБЛІКАЦІЇ, ЛЕКЦІЇ

 Всі публікації   Рубрики   “Психологія та стосунки”


6 способів причарувати будь-яку людину за методикою спецслужб

28 серпня 2015 р. | Автор/джерело: “Гармонія”
 21959

Професор психології Джек Шафер довгі роки працював спеціальним агентом ФБР і навчав інших агентів технікам впливу і переконання, які часом неможливі без особистого шарму.

За його словами, є золоте правило, користуючись яким, можна привернути до себе будь-яку людину. І звучить воно так: «Змусьте співрозмовника сподобатися самому собі».

Як цього досягти? Наводимо 6 чудових порад Джека Шафера, які він неодноразово випробував в роботі і в житті.

1. Зробіть помилку

Коли Джек Шафер починає вести курс лекцій на новому потоці, він немовби ненароком робить помилку у вимові якогось слова і дозволяє студентам виправити себе. «Я роблю вигляд, що збентежений, дякую їм за уважність і виправляю помилку», - говорить Джек.

Цей прийом він використовує, щоб досягти 3 мети. По-перше, коли студенти виправляють помилку викладача, це дозволяє їм почувати себе більш впевнено. По-друге, вони починають більш вільно спілкуватися з наставником. По-третє, вони дозволяють собі помилятися.

Цей прийом можна використовувати, щоб привернути до себе будь-яку людину. Помиляйтеся, показуйте свою неідеальність, дозволяйте людям виправити себе. І вони будуть запопадливі до вас.

2. Поговоріть з людьми про них самих

Ми надто зайняті собою і дуже мало цікавимося людьми, яких зустрічаємо. Але, для того щоб сподобатися людям, потрібно щиро ними цікавитися.

«Ви отримаєте більше друзів за два місяці, якщо будете проявляти непідробний інтерес до людей, ніж за два роки спроб зацікавити їх собою». (Дейл Карнегі)

«Коли люди говорять про себе, неважливо - в особистій розмові або в соцмережах, задіюються ті ж центри задоволення в мозку, як від смачної їжі або грошей». (Роберт Лі Хольц)

Ці дві цитати показують, як важливо розмовляти з людьми про їхні справи, щоб завоювати їхню прихильність. Цікавтеся їхньою родиною, біографією, дітьми, їхньою думкою з того і іншого приводу, і вдячність, часом неусвідомлена, вам забезпечена.

3. Зробіть комплімент від третьої особи

Іноді прямі компліменти звучать надто вже нав’язливо. Більшість людей не готові їх приймати або відчувають дискомфорт. У таких випадках краще використовувати комплімент від третьої особи.

Наприклад, ви хочете попрохати бухгалтера Оксану Іванівну про якусь послугу і вкручуєте таку фразу: «Оксано Іванівна, до речі, начальник відділу кадрів сказав, що ви найсумлінніший працівник нашої компанії».

Не обов’язково, звичайно, вихваляти якісь професійні якості, можна й особисті. Наприклад, так: «Оксано Іванівна, начальник відділу кадрів досі згадує ваші пиріжки з цибулею, які ви приносили на день народження».

4. Не забудьте поспівчувати

Кожній людині приємно знати, що її уважно слухають і поділяють з нею її емоції. Звичайно, якщо людина починає розповідати про те, що в неї був важкий день, не варто стогнати: «Який жах, ах ти, бідака!» Особливо якщо це ваш начальник.

Цілком підійде звичайне висловлювання на зразок: «Так, у вас сьогодні був непростий день. З ким не буває!»

Якщо чоловік розповідає, що йому вдалося впоратися зі складною справою, можна резюмувати так: «Схоже, сьогодні справи у вас йдуть відмінно. Це чудовоо!»

Ми повинні переконати співрозмовника, що ми поділяємо його почуття і розуміємо його. При цьому, якщо ви намагаєтеся підтримати людину, не треба точно відтворювати її слова. Співрозмовник може насторожитися: він сприйме повторення як щось неприродне.

5. Попросіть про послугу

Відомі слова Бенджаміна Франкліна: «Той, хто одного разу зробив вам добро, охочіше знову допоможе вам, ніж той, кому ви допомогли самі». Цей феномен відомий як ефект Бенджаміна Франкліна. Людина, яка надає люб’язність іншій людині, виростає у власних очах. Себто, якщо ви прагнете сподобатися людині, то краще не робити ласку йому, а попросити про послугу його самого. Звичайно, не варто зловживати проханнями про допомогу.

Як дотепно зауважив той же Франклін: «Гості, як риба, починають погано пахнути на третій день». Те ж саме можна сказати про людей, які занадто часто прохають про послугу.

6. Зробіть так, щоб людина сама себе похвалила

Між звичайним компліментом і лестощами надто тонка межа, тому краще зробити так, щоб співрозмовник сам себе похвалив. Наприклад, хтось розповідає вам таку історію: «Для того щоб закрити цей проект, я день і ніч працював». Тут можна сказати: «Так, на це потрібна залізна воля». Майже гарантовано співрозмовник відповість щось на зразок: «Так, мені довелося постаратися, щоб здати проект вчасно. Я, звичайно, відмінно попрацював. Тут нічого не скажеш».

Уміння зробити так, щоб людина сама себе похвалила, - це вищий пілотаж. Практикуйте його, робіть людям приємне. І ви обов’язково сподобаєтеся.

Всі ці поради, безумовно, не заклик до лицемірства. Ми всього лише хочемо допомогти вам робити приємне іншим людям і жити з усіма в мирі.

За матеріалами книги Д. Шафера «Включаємо чарівність за методикою спецслужб»

 Повна версія


 Facebook
 Коментарі