СТАТТІ, ПУБЛІКАЦІЇ, ЛЕКЦІЇ

 Всі публікації   Рубрики   “Правопорядок”


Ющенко знайшов отруйників

15 грудня 2006 р. | Автор/джерело: Федір Орищук
 21485

Президент заявив, що імена його отруйників встановлені. Тим часом, за “бездіяльність”, від провадження у справі по факту отруєння Президента відсторонено слідчого Генпрокуратури....

За даними народного депутата Володимира Сивковіча, на цьому тижні від розслідування у справі отруєння з формулюванням «за бездіяльність» відсторонений слідчий ГПУ. Раніше, про повільне просування розслідування говорив і генпрокурор Олександр Медведько.

Його заступник, що займається слідством, Ренат Кузьмін, заявив, що в справі про отруєння Ющенка потенційних отруйників може бути до 20 чоловік, зокрема з його найближчого оточення. Раніше була оприлюднена інформація, що Президент був отруєний діоксином на дачі у заступника екс-глави СБУ Володимира Сацюка. Проти останнього в травні 2005 року було порушено кримінальну справу, і він до цих пір ховається в Росії.

Під час вечері також були присутні Давид Жванія і глава СБУ Ігор Смешко. Сивковіч упевнений, що з минулого року розслідування так і не просунулося.
Губернатор Запорізької області Євгеній Червоненко, який зимою 2005 року надавав свідчення у цій справі, говорить, що з тих пір з ГПУ до нього не зверталися.

До речі, сьогодні Президент України і генеральний прокурор повинні були зустрітися на засіданні СНБО, на якому повинні розглянути питання відшкодування ПДВ і зміцнення нацбезпеки.

Проте генпрокурор Медведько відбув в поїздку по регіонам. Вчора він відкривав нову будівлю прокуратури в Кривому Розі, а сьогодні в Донецьку зустрічається з місцевими прокурорами і проведе прес-конференцію.


Хід розслідування відправлення Ющенка цитатах:

"Немає ніяких підтверджень факту умисного отруєння Ющенко В.А. і застосування проти нього біологічної зброї"
Голова слідчої комісії Верховної Ради по розслідуванню обставин отруєння Ющенком Володимир Сивковіч, 19 листопада 2004 року

"Коло осіб, яких ми підозрюємо, вже визначено, і ми працюємо щодо цих осіб дуже серйозно"
Генпрокурор Святослав Піскун, 5 травня 2005 року
"Зараз відпрацьовується і нова версія в справі про отруєння Віктора Ющенка - про причетність до нього банди Марьянчука"
Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, 6 січня 2006 року

«Залишилося лише одне - треба довести, хто виконав цей злочин. Над цим ми зараз працюємо разом з СБУ"
Генпрокурор Олександр Медведько, 8 вересня 2006 року

P. S. Від “Аратти”:

"Формулювання доказу вже не є таким складним, як виглядало ще рік тому. Вже є достатньо знання, що б прийти з наручниками і забрати людей, частина яких відсутня в Україні... Установлені останні факти відносно того, хто ставив на стіл, і яке блюдо. Де могла виникнути загроза передачі отрути в їжу.”
Президент України Віктор Ющенко, 14 грудня 2006 р.

"Але я відповідально про це заявляю..., я про це говорю, що цей злочин є нерозкритим"
Генпрокурор Олександр Медведько, 15 грудня 2006 року.

Чи не означає це, що наступний Генпрокурор починатиме цю страву "з нуля"?

 Повна версія


 Facebook
 Коментарі