НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Добробут” Луганська область


Де прокуратура? Луганські чиновники запланували злочин

10:40, 25 листопада 2010 р.  6664
Джерело: УНІАН

У Луганську 26 листопада від подання тепла планується відключити 24 житлових будинки, які винні міському КП «Теплокомуненерго» близько 10 млн. грн.

про це на брифінгу заявив директор ЛМКП «Теплокомуненерго» Олексій Русаков.

«Заборгованість населення перед ЛМКП «Теплокомуненерго» за відпущену теплову енергію на сьогодні становить 134 млн. грн., - заявив він. - Сьогодні вкрай складна ситуація з розрахунками населення за послуги теплопостачання».

За його словами, «ми якісно підготувалися до опалювального сезону, виконали всі необхідні ремонтні роботи і подали теплоносій на об`єкти соціальної сфери і житловий фонд у найкоротші терміни, як того вимагали погодні умови. На цей момент у нас практично не виникає аварій, а ті, що відбуваються, оперативно усуваються. Ми неодноразово зверталися до населення і роз`яснювали наявну ситуацію з виниклими боргами, але більшість луганців-боржників так і не відгукнулися на наші прохання і не почали погашати заборгованості, крім того, борги продовжують рости».

Русаков наголосив також, що сьогодні дуже гостро стоїть питання розрахунків за газ, також підприємство через борги населення за надані послуги наростило заборгованість перед ТОВ «Луганськвода» і ТОВ «ЛЕО». Він відзначив, що у зв`язку з цим у місті починається жорстка боротьба з абонентами, які не сплачують за комунальні послуги.

«Ми провели переговори з ТОВ «Луганськвода» і домовилися про спільну боротьбу з неплатниками, - заявив директор «Теплокомуненерго». – Ми відпрацювали юридичну базу і знайшли можливість переуступити частину боргу наших абонентів ТОВ «Луганськвода», підприємству у якого є технічна можливість відключати не цілі будинки від теплоносія, а обмежити водовідведення в окремі квартири за допомогою системи «Спрут». Після відключення водовідведення злісний неплатник зможе одержати дану послугу лише після 100% оплати заборгованості як за воду, так і за тепло».

Спільні заходи почнуться найближчого дня, про що населення попереджене заздалегідь, як цього вимагає законодавство, сказав він, додавши, що з п`ятниці проводитимуться відключення цілих житлових будинків від теплової енергії, в яких заборгованість сягає 500 тис. грн.

«У п`ятницю планується відключення 24 будинків, сумарний борг яких становить 10 млн. грн., - заявив він. - На сьогодні у нас немає іншої можливості, окрім як обмежити послугу подачі теплоносія. Інших варіантів і можливостей у нашого підприємства просто немає».

Від “Аратти”: нам дуже дивно бачити, що чиновники вже відкрито заявляють про готування до злочину. Адже в законодавстві України не існує колективної відповідальності за будь-що. В тому числі, за борги за так звані комунальні послуги. В даному випадку щонайменше, у діях посадових осіб «Теплокомуненерго» очевидні ознаки злочну - перевищення службових повноважень за попередньою змовою, групою осіб. Бо ніхто і ніякому чиновнику так званого комунального господарства не надавав права судової влади. Бо, згідно з Конституцією України, тільки суд може визнати людину винною у тому чи іншому правопорушенні і тільки суд може винести вердикт у цивільному конфлікті, який існує між суб'єктами надання послуг і споживачами.

Можемо окремо відзначити, що подібні злочинні прояви посадових осіб є типовими. Згідно з українською традицією, вони загострюються із року в рік у опалюваний сезон. Тим не менше, прокуратура, яка зобов'язана здійснювати нагляд за дотриманням законодавства, на подібні випадки аж ніяк не реагує. Адже, очевидно, що:

- серед мешканців 24 будинків, які під час похолодання відключать від тепла є ті, хто не має заборгованості. Чому і за яким правом їх позбавлять проплаченої послуги? Тим більше, у холодну пору року, коли зазначені дії категорично заборонені урядоівою постановою.

- очевидно, що заборгованність за послуги виникла не вчора і не позавчора. Абоненти цих послуг - персоніфіковані. Чому чиновники до цього часу не вживали законних методів для стягнення цих боргів конкретно з кожного божника?

Отже, не менш очевидною є некомпетентність зазначених посадових осіб. При цьому, ми не виключаємо, що існує вірогідність махінацій зазначених осіб з енергоресурсами і фінансами, а шоу улаштоване ними - лише прикриття для більш небезпечного злочину.

Але у будь-якому разі, нам очевидно, що Луганська прокуратура ігнорує закон України "Про прокуратуру", який прямо зобов'язує її працівників своєчасно вживати заходів, аби не допускати подібних масштабних злочинних посягань на законні права громадян.

Проте, на наш погляд, є предмент уваги і для Генеральной прокуратури. Зокрема, постанова уряду, яка забороняє громадянам скористатися своїм правом, гарантованим Конституцією: правом обрати постачальника послуг. Тобто, обирати чи користуватися комунальними послугами, чи встановити індивідуальну систему гарячого тепло-водопостачання.

Можемо повідомити, що ця постанова вже діє більше трьох років без жодної реакції ГПУ.


 Повна версія


 
 Facebook
 Коментарі