НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Назад в СРСР” 


Злазьте, дядьку, з воза - в Європу вже ніхто не їде!

22:55, 18 жовтня 2011 р.  7704
Джерело: “Аратта-Україна”

Керівники урядів країн СНД у вівторок у Петербурзі “раптово” підписали договір про зону вільної торгівлі у рамках Співдружності. До повної реінкарнації “совка” лишилося зовсім трохи.

Згоди щодо цього документу вдалося досягти раніше того ж дня на зустрічі глав урядів СНД, повідомляє Кореспондент.net.

Як заявив російський прем’єр Володимир Путін, йдеться про створення нового фундаменту торговельно-економічних відносин у рамках СНД.

"Це фундаментальний договір, який лежатиме в основі торговельно-економічних відносин наших країн", - сказав прем’єр РФ.

Крім того, учасники засідання Ради глав урядів СНД прийняли ще 28 документів. Зокрема, підписана угода про основні принципи політики у сфері валютного регулювання, валютного контролю у державах СНД.

Також затверджено рішення про концепцію стратегічного розвитку залізничного транспорту країн СНД до 2020 року.

Підписана угода про Єдину систему обліку громадян третіх держав і осіб без громадянства, країн СНД, що в’їжджають на територію, і угода про порядок перегляду ступеню секретності інформації, засекреченої у період існування СРСР.

Крім того, прийнято рішення про виділення у 2012 році асигнувань на створення і розвиток об’єднаної системи ППО держав СНД.

Напередодні джерело в апараті російського уряду повідомило, що на нинішньому засіданні Ради глав урядів СНД планується лише остаточно вирішити питання, які перешкоджають підписанню договору, або хоча б визначити напрямок вирішення цих питань.

Джерело стверджувало, що договір планується винести на підписання президентів країн Співдружності на саміті, який запланований на грудень цього року в Москві.

Раніше перший віце-прем'єр України Андрій Клюєв заявляв, що Україна готова підписати угоду про створення зони вільної торгівлі з країнами - членами Співдружності незалежних держав (СНД), проте постійні відтермінування з його підписанням викликають сумніви в здатності Співдружності створити таку зону. "Мені цікаво, чи буде цю угоду колись підписано. Я думаю, навряд чи", - сказав він.

Азаров сподівається на вступ в силу угоди про ЗВТ у рамах СНД з січня

Прем'єр-міністр України Азаров сподівається на набуття чинності угоди про вільну торгівлю в рамах СНД з січня 2012 року, повідомляє NEWSru.ua.

"Я сподіваюся, що з січня наступного року цей договір набуде реального життя", - сказав він в ході зустрічі з прем'єр-міністром Російської Федерації Путіним у вівторок в Санкт-Петербурзі (Російська Федерація).

Глава українського уряду наголосив, що будуть державні процедури та ратифікація угоди і висловив сподівання, що політична воля керівників країн СНД дозволить провести ці процедури оперативно.

Крім того, Азаров висловив задоволення двосторонніми відносинами між Україною і Росією і висловив сподівання, що його зустріч з російським прем'єром буде сприяти подальшому розвитку ці відносин.

Він заявив, що договір про зону вільної торгівлі в СНД, підписаний у вівторок у Петербурзі, недосконалий, але в ньому прописані конкретні терміни ліквідації всіх вийнятків з правил вільної торгівлі на просторі Співдружності.

"Чи є цей договір досконалим? Звичайно, ні, він недосконалий, в ньому є вийнятки. Але назвіть мені хоча б один договір, в якому немає вийнятків", - сказав Азаров на прес-конференції в Петербурзі за підсумками зустрічі глав урядів СНД.

Як зазначив український прем'єр, найважливіше, що в договорі "закладено конкретні тимчасові рамки, часовий період, протягом якого всі ці вийнятки будуть ліквідовані".

У свою чергу прем'єр РФ Путін наголосив, що "зона вільної торгівлі означає, що цілими групами товарів ми скасовуємо експортні та імпортні мита". "Певні вийнятки дійсно є, але вони будуть поступово йти в минуле", - сказав російський прем'єр.

За його словами, створення ЗВТ означає, що "ми взаємно розширюємо свої ринки, що товари на наші ринки будуть надходити за нижчими цінами, що створюються умови для коопераційних виробництв, і все це разом підвищує конкурентні переваги наших економік".

Азаров вважає, що Зона вільної торгівлі з СНД, і з ЄС - це два пункти єдиного плану

Підписана Україною угода про зону вільної торгівлі з країнами СНД, як і створення зони вільної торгівлі з ЄС у перспективі, є частиною єдиного плану відкриття зовнішніх ринків для України, стверджує прем'єр-міністр Азаров.

"Підписання договору про зону вільної торгівлі з країнами СНД та підписання договору про зону вільної торгівлі з країнами ЄС - це два пункти одного плану: плану відкриття для української економіки зовнішніх ринків, що необхідно для стабільного економічного розвитку в нашій країні в умовах, коли зовнішні ринки , як відомо, неспокійні", - процитував журналістам слова українського прем'єра його прес-секретар Віталій Лук'яненко.

Крім цього, за словами Лук'яненка, крім угоди про ЗВТ, Україна також підписала з країнами СНД Концепцію співпраці у сфері інформатизації та Концепцію стратегії співробітництва в галузі залізничного транспорту.

ЗМІ: форсовані темпи - крок до створення "Євразійського союзу", інкарнації СРСР

Форсовані темпи, з якими російський уряд на чолі з Путіним підходить до взаємодії з країнами пострадянського простору, відразу змушують згадати про амбітну задачу, яку сам Путін нещодавно виклав у статті в "Ізвестіях". Це "Євразійський союз", який на Заході вже визнали спробою відродження СРСР.

Примітно, що напередодні по телебаченню було показано інтерв'ю, в якому Путін виголосив таку фразу: "І ми теж, ми пережили, по суті, розвал держави: Радянський Союз розпався. А що таке Радянський Союз? Це Росія і є, тільки називалася по-іншому" (цитата за офіційною розшифровкою з сайту прем'єра).

В одному з останніх номерів журнал "Комерсант Власть" спробував проаналізувати останні дії та заяви прем'єра, який заявив, що Митний союз і Єдиний економічний простір Росії, Бєларусі і Казахстану - це лише початок великого інтеграційного процесу на базі СНД, кінцевою метою якого є створення Євразійського союзу.

"Власть" при цьому робить висновок, що досить складно сформульовані євразійські ідеї Путіна можуть не мати тієї всенародної підтримки, якою користуються його більш зрозумілі громадянам справи, наприклад підвищення пенсій або приборкання олігархів. Путін і зовсім може залишитися в зовсім незвичній для себе меншості, тому що невідомо, чи перетинаються групи прихильників СНД, СРСР, а також союзу Росії, Україні, Бєларусі і Казахстану, тому при зовнішній схожості вони можуть насправді виявитися непримиренними супротивниками.

Проте цю статтю в "Ізвестіях" можна вважати відповіддю на питання, чому Путін повертається до Кремля, і його програмою на третій, четвертий, а також наступні президентські терміни, оскільки створювати Євразійський союз можна нескінченно довго.


 Повна версія


 
 Facebook
 Коментарі