НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Регіональні новини” Хмельницька область


Кам’янецькі військові понтонери відновили рух через Дністер завдяки двом паромним переправам [оновлено]

19:47, 12 квітня 2013 р.  14020
Джерело: “Аратта-Україна”

Досить непроста ситуація склалася для мешканців двох сіл, що знаходяться на межі Хмельницької та Чернівецької областей. Міст через річку Дністер, що з’єднував ці населені пункти, під впливом стихії та атмосферних опадів став небезпечним для подальшого використання та був визнаний аварійним.

Відтоді не тільки селянам, а й водіям, які курсували міжнародною автотрасою Київ – Житомир - Чернівці, доводилось долати майже сотню зайвих кілометрів об’їзною дорогою.

Для відбудови нового моста у місцевих органів влади не було ні фінансових можливостей, ні необхідних технічних засобів. Тому представники органів місцевого самоврядування міста Кам’янець-Подільський звернулись із листом до вищого військового керівництва із проханням допомогти відновити автодорожнє сполучення через річку.

Розпорядженням начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України надати допомогу органам місцевого самоврядування та населенню було доручено військовослужбовцям окремого понтонно-мостового батальйону, що дислокується у місті Кам’янець-Подільський, шляхом проведення практичного заняття зі спеціальної підготовки з відпрацюванням нормативів обладнання паромної переправи через водну перешкоду.

Як розповів командир окремого понтонно-мостового батальйону підполковник Олександр Паровий, 17 одиниць військової інженерної техніки, у тому числі військові тягачі та чотири буксирно-моторні катери, здійснили 20-кілометровий марш до населеного пункту Устя, провели інженерну розвідку та приступили до обладнання паромної переправи через Дністер із елементів понтонно-мостового парку (ПМП). Перекриваючи встановлені нормативи, військовослужбовці навели дві паромні переправи вантажопідйомністю 90 та 80 тонн.

Заступник начальника Центрального управління інженерних військ Головного управління оперативного забезпечення Збройних Сил України полковник Сергій Козловський, який здійснював оперативне керівництво заходом, відзначив, що під час обладнання паромної переправи військовослужбовці понтонних та інженерних підрозділів батальйону продемонстрували впевнені дії та практичні навики із розгортання та практичного застосування засобів та механізмів понтонно-мостового парку. Відбулося також злагодження взводів у ході виконання поставлених завдань.

– Найбільш значним результатом роботи військових понтонерів та інженерів стало те, що за доволі короткий відрізок часу вдалося відновити автодорожнє сполучення, допоки не буде відремонтовано аварійний міст через Дністер, – зазначив заступник командира окремого понтонно-мостового батальйону з виховної роботи підполковник Богдан Беркута.

Він відзначив професійні дії командира понтонної роти майора Івана Коваля, командира інженерної роти капітана Іллі Бортника, старших сержантів Дениса Гаврилюка, Олександра Дзісяка, Петра Козакова та інших, зазначає Департамент преси та зв’язків із засобами масової інформації МО України.

Як ми повідомляли, 7 квітня 2013 р. близько 12:00 на мосту через річку Дністер на автомобільній дорозі державного значення Н-03 «Житомир-Чернівці», в селі Атаки Хотинського району Чернівецької області, стався провал залізобетонної плити проїзної частини з лівої сторони по ходу розміром 1,2x1,5 м. Кілька днів замість двох смуг для проїзду залишилася лише одна, якою машини могли їхати лише по черзі й стояли у заторах. Ввечері у вівторок, 9 квітня, міст закрили повністю.

А тепер, - найцікавіше

Втім, як пише в мережі Facebook користувач Boris Bets, заслуга в наведенні понтонної переправи належить у більшій мірі не військовим понтонерам, а власнику приватного підприємства «Вега», яке утримує переправу в с.Устя.

«Після подій з мостом о 8.00 10.04.13. голова Кам.Под. райдержадміністрації М.Желізник запросив до себе власника порому в с.Устя з 1993 року ПП “Вега”.- зрозуміло для чого. Пан Крижанівський В.М. повідомив, що готувався до навігації з 1.05 тому пором у стадії ремонту, за умови що військові позичать два понтони на три — пять днів, доки він ремонтує свої, до 12.00 11.04.переправа буде працювати. І тут завертілось - дзвінки, листи, губернатор, нардепи, генштаб, команд.інж військами, СБУ (можливо когось забув).

17.00 чотири “Крази” на причалі скинули чотири понтони (потрібно 2). 11.04 приїхало київське керівництво, пригнали ще 4 “Крази”, привезли і кинули на воду берегові частини понтонного мосту, ще привезли чотири буксири, які ці понтони впродовж чотирьох годин крутили по річці, але так і не склали до купи. А тим часом пан Василь (власник переправи) поміняв двигун на своєму буксирі, о 11.00-11.30 постягував до берега військові буксири, понтони, його команда зібрала пором і о 12.15 зробила перший рейс.

Після того як військові із своїми 4 буксирами почали заважати роботі, власник порому зматюкав високе армійське керівництво, вони образились, забрали буксири, кинувши напризволяще зроблений як резервний пором біля переправи в с.Устя. Річники диву дивуються навіщо він там стоїть??? Ось поки що все. Доречі ПП”Вега” заключила договір на оренду двох понтонів і заплатить кошти» - пише блогер в групі «Кам’янець-Подільський Онлайн». Повна версія


 ДО ТЕМИ:

 
 Facebook
 Коментарі