НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “У світі науки” Закарпатська область


Закарпатський селекціонер вивів морозостійкий сорт ківі

00:50, 6 серпня 2013 р.  15365
Джерело: “Аратта-Україна”

В Ужгороді селекціонер Генріх Стратон вивів ківі, що ростуть в умовах українського клімату. Ці кущі рясніють в столиці Закарпаття. На виведення цього сорту селекціонер витратив двадцять років.

Вперше Стратон побачив ківі на початку дев’яностих, коли був студентом біологічного факультету і спробував виростити його вдома, пишуть "Подробности".

«Було засіяно сотні тисяч сіянців ківі різних сортів, потрібно було отримати одну рослину із цих сотні тисяч, яка покаже, що вона перезимувала. 99% сіянців загинуло першої ж зими, але потрібно було всього лиш одну рослину, і її було випадково отримано», - розповідає селекціонер.

Перший урожай зібрали через п’ять років. На вигляд плоди нічим не відрізнялися від заморських, а на смак - були ще солодшими. Селекціонер почав розмножувати рослину.

«Як традиційно виноград вирощують, - тобто чубуками, живцюванням і укоріненням цих пагонів, ці всі рослини - від тієї першої, що перезимувала», - продовжив Генріх Стратон.

Знайомі й рідні скептично поставилися до цієї ідеї. Та й зараз не усі вірять, що екзотичний фрукт не боїться карпатських морозів.

«Такої великої кількості ківі вживу побачити було дуже незвично, особливо в наших умовах. Я навіть з них варення робила - варення з ківі з лимоном і бананом, і сироп - дуже смачне», - розповідає жителька Ужгорода Вікторія Козичко.

Свій сорт ківі Генріх назвав «Карпатським» і тепер патентує його у Києві.

Ківі — молодий фрукт, що з’явився тільки в середині XIX століття в результаті окультурення китайської ліани Actinidia deliciosa садівником-аматором з Нової Зеландії Олександром Еллісоном. Плоди ківі мають зелений колір й багато маленьких насінин, що красиво розташовані. Смак — щось середнє між аґрусом і полуницею.


 Повна версія


 
 Facebook
 Коментарі