НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Охорона здоров`я” 


Фізичні вправи на свіжому повітрі підвищують здатність чоловіків до запліднення, а от їзда на велосипеді - навпаки

19:18, 21 жовтня 2013 р.  18473
Джерело: «Гармонія»

Американські вчені також дійшли до висновку, що кава й алкоголь не впливають на здатність чоловіків до запліднення, а от їзда на велосипеді тривалістю понад півтори години здатна знизити чоловічу фертильність на 34%, - на відміну від інших фізичних вправ.

Результати дослідження були представлені на спільному засіданні Міжнародної федерації товариств із проблем фертильності (IFFS) і Американського товариства репродуктивної медицини (ASRM) у Бостоні, повідомляє HealthDay.

Науковці з США досліджували, як певні види фізичних вправ можуть підвищувати або знижувати якість сперми, отже, і впливати на шанси чоловіка зачати дитину.

За словами провідного автора роботи Одрі Гаскінс (Audrey Gaskins) з Гарвардського університету (США), результати обстеження 137 учасників експерименту показали, що у чоловіків, які регулярно займалися фізичними вправами по одній годині щодня, на 48% більше сперматозоїдів у зразках порівняно з тими, хто приділяв їм менше однієї години на тиждень.

Вчені також з’ясували, що певні види фізичних вправ здатні значно покращити якість сперми. Виявилося, що у чоловіків, які займалися фізичною активністю на свіжому повітрі більше півтора годин щотижня, на 42% більше сперматозоїдів у спермограммі, ніж у тих випробовуваних, які не проводили активно час на свіжому повітрі.

Як вважають вчені, це пояснюється тим, що під впливом сонячного світла в організмі підвищується рівень вітаміну D, який впливає на чоловічу плодючість.

Схожі результати показали і важкоатлети, що качають м’язи по два і більше годин на тиждень. За даними дослідників, у важкоатлетів у зразках сперми було на 25% більше статевих клітин, ніж у чоловіків, що не піднімали тягарів. За словами Гаскінс, це пов’язано з тим, що заняття важкою атлетикою помітно підвищують в чоловічому організмі рівень тестостерону.

Крім цього, Гаскінс із колегами виявила, що їзда на велосипеді тривалістю понад півтори години здатна знизити чоловічу фертильність на 34%, що, за словами вчених, може бути пояснено тиском на мошонку і підвищенням температури в даній області при цьому виді спорту.

Окрім того, під час дослідження також було вивчено вплив алкоголю та кави на організм 166 чоловіків, що мали проблеми з фертильністю.

"Ми виявили, що ні кава, ні алкоголь не завдають шкоду якості сперми", - заявив головний автор роботи, доктор Джордж Чаваррі (Jorge Chavarro) з Гарвардського університету.

В іншому дослідженні французькі вчені провели генетичний аналіз сперми 4500 чоловіків, щоб з’ясувати, чи шкодить кофеїн ДНК сперматозоїдів. Результати цього експерименту показали, що споживання кави не викликає істотних пошкоджень ДНК чоловічих статевих клітин.

Результати цих досліджень представлені на медичній конференції, тому до публікації в рецензованих наукових журналах всі дані і висновки слід розглядати як попередні

Нагадаємо, що кілька днів тому вчені опублікували результати дослідження, згідно з якими шинка, сосиски і гамбургери знижують якість сперми.

 Повна версія


 
 Facebook
 Коментарі