НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Подія дня” 


Україна підписала економічну частину Угоди про асоціацію з ЄС

17:02, 27 червня 2014 р.  18648
Джерело: Радіо Свобода

Президент України Петро Порошенко підписав у Брюсселі економічну частину Угоди про асоціацію з ЄС.

З європейської сторони угоду підписали президент Європейської ради Герман ван Ромпей і президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу.

Окрім того, угоди про асоціацію у п’ятницю підписали Молдова і Грузія.

Успіх свободи та демократії на пострадянському просторі залежатиме від спроможності Грузії, Молдови та України реалізовувати реформи.

Про це Президент України Петро Порошенко заявив у Брюсселі на церемонії підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

«Підписуючи цю угоду, Україна буде далі впроваджувати реформи. На тлі політичної асоціації ми очікуємо, що ЄС робитиме все можливе, щоб підтримати нашу незалежність та територіальну цілісність. Багато залежатиме від єдності Європи. Чи буде Європа хвилюватиметься про нові анексії чи ні, це залежатиме і від успішності реалізації сьогоднішніх угод», – зазначив Петро Порошенко.

«За останні місяці Україна сплатила найвищу ціну, щоб її європейські цінності стали дійсністю. Коли Україна буде готова, то вона приєднається до ЄС. Підписуючи угоду з ЄС, Україна як європейська держава розглядатиме ї як інструмент підготовки до майбутнього вступу до Євросоюзу», – наголосив Президент.

Голова Європейської ради Герман ван Ромпей назвав сьогоднішній день історичним не лише для цих трьох країн, але й для Європейського союзу.

Нове розширення Євросоюзу за рахунок Грузії, Молдови та України у майбутньому є можливим, але залежатиме від виконання цими країнами реформ.

Про це журналістам у Брюсселі сказав єврокомісар із розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле.

«Ми не можемо зараз спекулювати щодо статусу кандидатів. Ми щойно підписали Угоду про асоціацію. Мають бути виконані її перехідні положення, потім мають бути проведені реформи, завдяки яким Україна мала б показати, наскільки вона віддана європейським прагненням», – зазначив єврокомісар.

Штефан Фюле додав, що сьогоднішній день, коли Україна, Грузія і Молдова підписали з ЄС угоди про асоціацію, є для нього особисто «великим днем». «Я працював із колегами з Грузії, Молдови та Україні над цими угодами впродовж років. Коли президент Порошенко показав ручку, якою він підписав угоду і на якій проставлена дата Вільнюського саміту, я думав про всі ті життя, які можна було врятувати, якби вона була укладена саме у Вільнюсі. Але я щасливий, що ми це зробили сьогодні, спираючись на вільну та суверенну волю українського народу», – поділився своїми враженнями Фюле.

На запитання про те, як можна буде попередити негативні дії Росії, зокрема нову торговельну війну у відповідь на підписання угоди про зону вільної торгівлі (яка є складовою Угоди про асоціацію), єврокомісар відповів: «Я прагну зосередитися на двосторонніх дискусіях, консультаціях із Росією, які вже допомогли нам справитися з певними непорозуміннями. Я сподіваюся, що вони триватимуть у майбутньому, і не буде ніяких підстав та причин для Росії запроваджувати односторонні торговельні обмеження проти України».

21 березня Україна підписала політичну частину Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Із Кишиневом і Тбілісі Брюссель планував підписати політичні та торговельні договори наприкінці 2014 року, але змінив дати на тлі побоювань, що Москва намагатиметься перешкоджати процесу.

Після укладення угод, а також ратифікації їх усіма сторонами (зокрема всіма членами ЄС), Україна, Молдова і Грузія отримають доступ до ринку Євросоюзу з його 500 мільйонами споживачів.


 Повна версія


 
 Facebook
 Коментарі