НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Захист держави” Херсонська область


Російські судна зупинили поставки в Україну після затримання танкера в Херсоні

10:22, 16 серпня 2018 р.  5809
Джерело: Радіо Свобода

Деякі російські судна перестали транспортувати вантажі до України, вважаючи це ризикованим після затримання в українському порту російського танкера, повідомляє агенція Reuters із посиланням на два джерела у компаніях-судновласниках.

За даними української влади, російське судно «Механик Погодин» заблоковане в порту Херсона через те, що його власник перебуває під санкціями.

Водночас, як повідомляє Reuters, судна, власники яких не перебувають у санкційному списку, тепер також утримуються від заходження в українські порти.

«Звичайно, ми не підемо в Україну, ми зупинили поставки на даний час. Якщо буде треба, ми шукатимемо нові напрямки», – цитує агенція неназваного представника судновласника.

Про затримання судна «Механик Погодин» стало відомо 10 серпня. Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила, що екіпажу судна дії української влади не торкаються. 12 членів екіпажу включно із капітаном, які є громадянами Росії, «вільні у своїх пересуваннях, їх ніхто не утримує», проте вони залишаються на судні.

Денісова нагадала, що під українськими санкціями перебуває судно як майно, яке, за попередніми даними, належить компанії ВЕБ «Лізінг», яка внесена до санкційного списку 26 липня 2018 року.

Це було наразі останнє з низки взаємних затримань суден України і Росії іншою стороною в Чорному чи Азовському морі.

Зокрема, 25 березня Держприкордонслужба України затримала в Азовському морі риболовецьке судно «Норд» із окупованого Криму, яке йшло під прапором Росії. Прокуратура АРК відкрила кримінальне провадження за фактом виходу судна «Норд» із закритого Києвом порту окупованої Керчі. 30 березня український суд заарештував судно. Капітанові оголосили підозру у скоєнні двох кримінальних правопорушень: порушення порядку в’їзду-виїзду з тимчасово окупованої території, а також заняття незаконним рибним промислом. Більша частина екіпажу, всі кримчани-громадяни України, теж досі перебуває на материковій частині України, бо вони мають при собі тільки російські паспорти – з погляду України, нечинні, – тому не можуть повернутися до Криму законним чином.

У відповідь 4 травня російські прикордонники затримали в Чорному морі українське риболовецьке судно «ЯМК-0041», звинувативши його в незаконному рибальстві. На борту перебувало п’ятеро членів екіпажу. Держприкордонслужба України повідомила, що затримане судно мало всі необхідні документи на вилов риби на українській території. Проти капітана судна порушили справу за звинуваченням у «незаконному видобутку морських біоресурсів у виключній економічній зоні Росії».

А 13 травня російські прикордонники повідомили, що затримали в Азовському морі ще двох українських рибалок, які, за їхніми словами, незаконно ловили рибу.


 Повна версія


 
 Facebook
 Коментарі