НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Скандал” 


Некомпетентність чи щось більше?

12:03, 3 липня 2020 р.  4018
Джерело: “Аратта-Україна”

Вчора Командування Повітряних сил ЗСУ заявило про, м’яко кажучи, дивні обшуки в одній із військових частин у Хмельницькому.

Командування Повітряних сил Збройних сил України повідомило, що напередодні в одній із військових частин у Хмельницькому відбулися обшуки із вилученням окремих приладів військового призначення, передало Радіо Свобода.

«До Дня зенітних ракетних військ, яке відзначатимемо завтра, 3 липня, Державне бюро розслідувань робить черговий «подарунок» захисникам неба. Так, 1 липня 2020 року у зенітну ракетну бригаду Повітряних сил ЗС України (військова частина А2860) прибули представники відділу слідчого територіального управління Державного бюро розслідувань у місті Хмельницький. На підставі ухвали судді Хмельницького міськрайсуду С.Баєва, в межах кримінального провадження №62020240000000492, слідчими ДБР складено протокол огляду та вилучено чотири НВЧ прилади (клістрони) та відповідну супроводжуючу документацію. Слідчі інкримінують посадовим особам суттєві порушення у закупівлі клістронів. Разом з тим, у згаданій постанові суду не йде мова про вилучення, а лише «про огляд військової частини А2860 та підпорядкованих їй зенітних ракетних дивізіонів», – йдеться в повідомленні.

Військові стверджують, що відсутність вилучених НВЧ може призвести до «небажаних наслідків та суттєво збільшити терміни відновлення бойової техніки, що прикриває повітряний простір та важливі стратегічні об’єкти держави».

Командування Повітряних сил каже, що в зенітних ракетних бригадах на Одещині (в/ч А2800) та Херсонщині (в/ч А1836) мали місце такі ж «дзеркальні дії».

«Ніхто не перешкоджає неупередженому розслідуванню справи, водночас закликаємо усі правові інстанції приймати виважені рішення, які б не суперечили національним інтересам держави», – заявило Командування Повітряних сил.

В свою чергу ДБР на офіційному інформаційному ресурсі заявило наступне.

Слідчі Державного бюро розслідувань у рамках розслідування кримінального провадження, відкритого за матеріалами Головного управління військової контррозвідки СБУ, 1 липня 2020 року провели санкціоновані огляди військової техніки на території кількох військових частин Повітряних сил Збройних сил України.

У ході слідчих дій було вилучено 7 приладів НВЧ (клістрони).

Того ж дня слідчі ДБР повернули 3 прилади до однієї з військових частин, ще 4 прилади буде повернуто сьогодні.

Керівництвом Державного бюро розслідувань ініційовано проведення службового розслідування, під час якого буде надана оцінка правомірності дій працівників ДБР.

Здавалося б конфлікт вичерпано. Але...

Станом на момент публікації підтвердження того, що працездатність всіх РЛС ПВО у трьох областях немає. Як і немає пояснення дій співробітників ДБР. А саме, чи розуміли вони, вилучаючи клістрони, тим самим виводять з ладу РЛС, яка знаходиться на бойовому чергуванні? В країні, на території якої тривають бойові дії і немає жодних гарантій ескалації їх з боку агресора.

Наразі командування Повітряних сил ЗСУ лише заявило наступне: «Завдяки резонансу, жвавому обговоренню в суспільстві, розумінню керівництва правоохоронних органів, вдалось досягти консенсусу у вирішенні питання повернення вилучених НВЧ приладів (клістронів) до частин зенітних ракетних військ Повітряних Сил Збройних Сил України». В чому цей консенсус - поки не зрозуміло.

Ми уважно стежимо за цією скандальною ситуацією і оперативно інформуватимемо вас про її розвиток.


 Повна версія


 
 Facebook
 Коментарі