НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Світ навколо нас” 


У НАТО пояснили мету операції з участю есмінців і літаків США у Чорному морі

19:46, 29 січня 2021 р.  659
Джерело: Радіо Свобода

Кораблі ВМС США «Портер» і «Дональд Кук» разом з авіацією НАТО та літаками ВМС США провели багатогалузеву морську операцію у Чорному морі.

Речниця НАТО та 6-й флот США​ пояснили мету цієї операції.

28 січня ракетний есмінець США «Портер» зайшов до Чорного моря.

Корабель взяв участь в операції із відпрацювання взаємодії із союзниками НАТО, а також із американським есмінцем класу Арлей Берк «Дональд Кук» та кораблем-дозаправником Кайзер-класу «Ларамі», які перебувають у Чорному морі.У НАТО привітали операції за участю кораблів США у Чорному морі.

«Чорне море є стратегічно важливим для НАТО, йдеться у повідомленні речниці НАТО Оани Лунгеску. – Три союзники: Болгарія, Румунія та Туреччина – прибережні країни, а Грузія та Україна є близькими партнерами. У відповідь на неправову та незаконну анексію Криму Росією від України, а також продовження мілітаризації Чорного моря, Альянс збільшив оборонну присутність у регіоні і продовжує рішуче підтримувати безпеку в Чорному морі».

Лунгеску відзначила, що флоти країн НАТО регулярно діють у Чорному морі і патрулюють води впродовж приблизно двох третин року.Також іспанські ВПС розмістили шість винищувачів в Румунії на два місяці для патрулювання повітря.

«НАТО також зміцнює підтримку Грузії та України, включаючи шляхом навчання сил прибережної охорони та через обмін інформацією», – додала речниця.

«Наші кораблі, чи літаки, ми тут, у Чорному морі, задля підтримки Болгарії, Грузії, Туреччини, України та Румунії», – йдеться у повідомленні 6-го флоту США, розміщеному у Twitter.


 Повна версія


 
 Facebook
 Коментарі