НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Імперія «Совок»” 


Політв’язні Кремля. Суд у Білорусі засудив Віктора Бабарика до 14 років в’язниці

19:13, 6 липня 2021 р.  784
Джерело: DW

Верховний суд Білорусі засудив до 14 років позбавлення волі ексглаву “Белгазпромбанку” Віктора Бабарика, який є опонентом Олександра Лукашенка.

Верховний суд Білорусі у вівторок, 6 липня, виніс вирок ексглаві "Белгазпромбанку" Віктору Бабарику, який вважається одним з головних опонентів білоруського правителя Олександра Лукашенка. Судді своїм рішенням задовольнили вимогу прокуратури, яка запросила для Бабарика покарання у вигляді позбавлення волі на термін 14 років, повідомляє агентство БелТа.Раніше, під час дебатів, представник держобвинувачення Сергій Гіргель заявив, що прокуратура наполягає на відбуванні засудженим покарання у виправній колонії посиленого режиму з позбавленням права обіймати керівні посади. За його словами, результати слідства дозволяють дійти висновку про винуватість Бабарика та інших фігурантів справи.

Для колишніх керівників "Белгазпромбанку" Дмитра Кузьмича і Сергія Шабана прокуратура просила 6,5 року позбавлення волі для кожного, а для Сергія Добролета, Олександра Ільясюка і Кирила Бадея - по 5,5 року з відбуванням покарання в колонії посиленого режиму.

Головний суперник Лукашенка

Віктора Бабарика в травні 2020 року було висунуто кандидатом в президенти Білорусі, він вважався на той момент головним суперником Лукашенка. Утім, колишній банкір так і не взяв участі у виборах, адже він був затриманий 18 червня того ж року у справі про "організацію на базі "Белгазпромбанку" злочинної групи, яка займалася виведенням грошей за кордон". Бабарико залишався єдиним фігурантом, який не визнав свою провину. Інші обвинувачені уклали досудові угоди.

Перед початком оголошення вироку перед будівлею суду вишикувалася черга з декількох десятків людей, які бажали потрапити до зали засідань. За даними білоруських ЗМІ, на оголошення вироку приїхали посли кількох країн ЄС.


 Повна версія


 
 Facebook
 Коментарі