НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Політика” 


Кібервійна. КНР вважає необґрунтованими звинувачення США і союзників у глобальній атаці хакерів

15:46, 20 липня 2021 р.  668
Джерело: Reuters

Китай заявив у вівторок, що звинувачення США та їхніх союзників у тому, що китайський уряд провів глобальну хакерську кампанію, були необґрунтованими.

Прес-секретар міністерства закордонних справ Чжао Ліцзянь заявив, що звинувачення є політично вмотивованими ярликами, і США не надали достатньо доказів.

США та їхні союзники звинуватили Китай у понеділок у глобальній кібершпіонажній кампанії, зібравши незвично широку коаліцію країн, щоб публічно закликати Пекін до припинення такої діяльності.

Як повідомлялося раніше, Європейський Союз, Велика Британія та НАТО приєднались до США у критиці дій уряду Китаю в кіберсфері, а також звинуватили Китай в кібернападі на Microsoft Exchange Server, про який стало відомо в березні 2021 року.

«Уряд Сполучених Штатів поряд із нашими союзниками та партнерами офіційно підтвердив, що кібердіячі, пов‘язані з Міністерством держбезпеки Китаю, скористались із вразливих елементів Microsoft Exchange Server і провели масштабну шпигунську кібероперацію, яка вразила тисячі комп‘ютерів та мереж, які в основному належали жертвам з приватного сектору», - заявив у понеділок держсекретар США Ентоні Блінкен.

В понеділок Міністерство юстиції США оприлюднило звинувачення проти трьох посадовців китайського міністерства а також хакера-підрядника. Серед прикладів їхньої зловмисної діяльності, яка, за інформацією американського відомства, тривала роками є і викрадення досліджень з розробки вакцини від вірусу Ебола.

США також звинуватили китайське відомство у створенні «екосистеми злочинних підрядників-хакерів, які виконують як підтримувані урядом напади, так і вчиняють кіберзлочини задля власної фінансової вигоди».

Діяльність таких фінансованих міністерством хакерів, завдала мільярдних збитків урядам та бізнесу, через крадіжку об‘єктів інтелектуальної власності, виплати шантажистам та необхідність інвестувати у кібербезпеку, заявив Блінкен.


 Повна версія


 
 Facebook
 Коментарі