НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Імперія «Совок»” 


Будні нацистської Росії: судова експертиза не визнала гасла “Вбивай хача!” і “Росія для рускіх!” ксенофобським

11:14, 28 серпня 2009 р.  6885
Джерело: “Аратта-Україна”

За результатами експертизи справа про побиття школяра з ненависті на ґрунті націоналізму перетворилася на рядову справу про підліткову бійку.

Психолого-лінгвістична експертиза, проведена за замовленням Слідчого комітету при прокуратурі (СКП) РФ в ході розслідування справи про побиття петербурзького школяра, встановила, що гасла "Росія для рускіх!" і "Вбивай хача!" не є націоналістичними. Про це повідомило інтернет-видання Газета.Ru.

На підставі результатів експертизи справа про побиття дев'ятикласника Тагіра Керімова була передана в Головне слідче управління УВС Санкт-Петербурга.

У результаті слідчі СКП відмовилися від нього, оскільки визнали, що воно не пов'язане з діяльністю екстремістської організації. А дії підлітків, що напали на хлопчика, повинні бути кваліфіковані як умисне спричинення тяжкої шкоди здоров'ю.

Побиття школяра відбулося 14 лютого 2009 року. Керімов разом з другом Сулейманом Рамазановим йшли в школу на свято, коли на них напала група з 25-30 молодих людей.

Вигукуючи гасла "Вбивай хача, мочи хача!", "Бий чорних, бий хачів!", "Росія для рускіх!", вони почали бити Керімова. Зупинилися нападники лише коли Рамазанов закричав, що той мертвий. Керімов отримав струс головного мозку важкого ступеня і декілька місяців знаходився в комі, але вижив.

За підозрою в здійсненні злочини були арештовані п'ять осіб - Панін, Горобцов і Коробчук, а також брати Олександр і Андрій Андріянови.

Експерта Центру судових експертиз Північно-західного округу Олену Кірюхіну попросили визначити, чи були гасла, що викрикували нападаючі, направлені на розпалювання міжнаціональної ворожнечі або приниження гідності людини за національною ознакою.

Згідно десятисторінковому висновку Кірюхіної, фрази "Щурам - щуряча смерть!" і "Росія для рускіх" в контексті справи не є націоналістичними.

Що стосується публічних закликів "Вбивай хача, мочи хача!", "Бий чорних" і інших, вони, на думку експерта, "могли як мати, так і не мати ксенофобської спрямованості". Це залежить "від мотивів, якими керувалися ті, що вимовляли їх", ухвалила експерт. Кірюхіна також відзначила, що заклики "вбивати хачів" можуть уживатися "іронічно, не серйозно".

Ґрунтуючись на висновку експерта, слідчі дійшли висновку, що "дані фрази мали мотив помсти через конфлікт Андріянових з Керімовим", тому дії затриманих і невстановленої групи осіб "не носили ксенофобського характеру".

Таким чином, пише Газета.Ru, справа про побиття школяра з ненависті на ґрунті націоналізму перетворилася на рядову справу про підліткову бійку. Адвокат потерпілого Дмитро Дінзе побоюється, що, якщо не буде призначена повторна експертиза, то підозрювані уникнуть відповідальності. Він має намір оскаржити передачу справи з СКП до міліції.

Від “Аратти”. На завершення додаємо мовою оригіналу новітні ідеологічні постулати росіян, якими вони користуються де-факто по відношенню до інших народів і країн:


 Повна версія


 
 Facebook
 Коментарі