НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Охорона здоров`я” 


Медики науково довели цілющу силу прополісу проти небезпечних бактерій

02:59, 25 листопада 2009 р.  14564
Джерело: “Аратта-Україна”

Сильний антимікробний захист і потужну антиоксидантну активність знайшли в прополісі іспанські дослідники. Завдяки цим двом властивостям цей продукт бджільництва може широко використовуватися для зміцнення здоров’я людини, - стверджують науковці.

Фахівці баскської інституту сільськогосподарських досліджень і розвитку Neiker-Tecnalia у співпраці з фондом Kalitatea активували бактеріальні штами в оптимальному середовищі для росту і розвитку мікроорганізмів, включаючи Streptococcus mutans, що викликає карієс, Candida albicans (вагінальні інфекції), Salmonella tiphy (сальмонельоз), Helicobacter pylori (виразка шлунка) і Saccharomyces cerevisiae, що відіграє патогенну роль в асептиках серед хворих на СНІД та лейкемію. Експерти перевірили дію різних концентрацій прополісу - від 0,1 відсотка до 50%.

Клініцисти довели, що антиоксидантна активність у прополісі нейтралізувала вільні радикали - шкідливі молекули, які викликають пошкодження на клітинному рівні і є причиною багатьох захворювань. Прополіс має велику кількість біологічно активних компонентів, головними з яких є флавоноїди.

Було встановлено, що саме антиоксидантні флавоноїди з прополісу перешкоджали розмноження мікробів, грибків, токсинів і вірусів і показали значні цитостатичні, протиалергічні, гіпотензивні, гемостатичні, імуногенетичні і протипаразитні властивості.

Випробування підтвердили цілющий потенціал прополісу для імунного, болезаспокійливого і протизапального захисту здоров'я навіть у низьких концентраціях, повідомляє АМІ-ТАСС.

Прополіс - це смоляниста речовина зелено-бурого або коричневого кольору з приємним ароматом тополиних бруньок і хвої, меду, воску і ванілі. При горінні виділяє запах цінних ароматичних смол. Збирають його бджоли з бруньок берези, тополі, осики, каштана, дуба, в'яза, верби, хвойних, деяких овочів...

Комахи використовують прополіс для дезінфекції вуликів, закриття тріщин, будівництва панелей і бальзамування "ворогів", які потрапили у вулик і яких важко видалити через їхні великі розміри. Точний склад прополісу залежить від місця проживання бджіл - клімату і навколишньої рослинності. У смолах і бальзамах утримується приблизно 50-60% прополісу, у воску - 20-25%, ефірних маслах - 5-10%, в пилку, мінералах та ферментах - 5%.

Від кожної сім'ї зазвичай збирають по 40-50 г прополісу.

Прополіс (“чорний віск”) в народній медицині

Лікувальні властивості прополіса відомі здавна - вже кілька тисячоліть. Прополіс володіє унікальними цілющими властивостями, завдяки чому він широко застосовується в народній медицині. В даний час ним лікують всі шкірні захворювання, прості рани і довго не заживаючі виразки на шкірі, а також виразки шлунку і дванадцятипалої кишки, гінекологічні захворювання запального характеру, гайморит, геморой, нежить, грип, неврит, радикуліт, туберкульоз легенів і інше.

Склад прополіса:

У прополісі виявлені калій, кальцій, фосфор, натрій, магній, сіра, хлор, алюміній, ванадій, залізо, марганець, цинк, мідь, кремній, селен, цирконій, ртуть, фтор, сурма, кобальт і інші зольні елементи в сприятливому для організму людини співвідношенні. Всі мінеральні речовини прополісу активізують діяльність біологічних центрів організму, забезпечують їх ритмічне функціонування. Наприклад, цинк, марганець і мідь сприяють процесам зростання, розвитку і розмноження, виконують помітні функції в кровотворенні (спільно з кобальтом), регулюють обмін речовин, роблять позитивний вплив на функції статевих залоз. Крім того, цинк володіє здатністю збільшувати тривалість дії гормону підшлункової залози - інсуліну; він підвищує також гостроту зору.

Фармакологічні дії:

* протизапальне
* протирадіаційне
* противірусне
* протигрибкове
* знеболююче
* ранозагоювальне
* терпке
* антитоксичне
* загальнозміцнююче
* покращує функцію травлення
* надає гепатозахисну дію
* денсенсибілізуюче
* знімає судинний спазм
* знімає астенічні стани
* знижує артеріальний тиск
* сприяє очищенню організму
* пригнічує патологічні клітки
* стимулює кровотворення
* зменшує крихкість капілярів
* антиоксидантне (протидіє окисленню внутріклітинних жирів, що важливо в профілактиці процесів старіння, онкологічних та інших захворювань)

Прополіс рекомендується при:

* захворюваннях слизистої оболонки порожнини рота, ясен, зубів
* пораненнях очей, їх опіках, виразці рогівки, кон'юнктивітах
* фурункулах слухового ходу, запаленнях середнього вуха, тугоухості
* запаленнях гайморових та інших додаткових пазух носа, ринітах
* хронічних тонзіллітах, фаренгитах
* гострих і хронічних бронхітах, запаленні легенів, бронхіальній астмі
* вірусних інфекціях, головних болях, мігрені
* хронічних гастритах, виразці шлунку і дванадцятипалої кишки
* жовчно-кам'яній хворобі, хронічних гепатитах, холециститах
* захворюваннях сечовивідних шляхів і нирок
* доброякісних і злоякісних пухлинах
* невриті, невралгіях, енцефалопатії
* порушеннях обміну речовин
* важкозагоюваних ранах, виразках
* гіпертонії, стенокардії
* гіперфункції щитовидної залози
* застудних захворюваннях і грипі
* тріщинах шкіри рук і ніг
* передчасному старінні шкіри
* туберкульозі легенів, бронхів і лімфатичних вузлів, нирок, шкірному туберкульозі
* радикуліті, плекситі
* бурситі, артриті
* захворюваннях суглобів
* тріхофітії і псоріазі
* місцевому знеболенні
* очищенню організму
* схильності до тромбозів
* астенічних станах
* кератитах, катаракті
* обмороженнях, опіках
* променевих ураженнях
* зниженні імунітету


 Повна версія


 ДО ТЕМИ:

 
 Facebook
 Коментарі