НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Охорона здоров`я” 


Солодка газована вода сприяє розвитку раку підшлункової залози

05:19, 9 лютого 2010 р.  12170
Джерело: “Аратта-Україна”

Американські вчені виявили, що вживання двох і більше склянок солодких газованих напоїв на тиждень підвищує ризик розвитку раку підшлункової залози майже вдвічі.

Дослідники з Міннесотського університету проаналізували дані 60 524 чоловік, отримані в ході 14-річного Сінгапурсько-Китайського дослідження (Singapore Chinese Health Study). За ці роки рак підшлункової залози розвинувся у 140 учасників дослідження, повідомляє EurekAlert!.

Виявилося, що у добровольців, які споживали два і більше (в середньому п'ять) порцій солодкої газованої води на тиждень, ризик розвитку цього виду раку на 87 відсотків вище, ніж в інших. При цьому зв'язок між споживанням фруктового соку і раком підшлункової залози виявити не вдалося, нагадує МедПортал.

За словами керівника дослідження - доцента Марка Перейри (Mark Pereira), така дія газованої води може бути пов'язана з високим вмістом цукру, що стимулює вироблення в острівцях підшлункової залози інсуліну, який, у свою чергу, сприяє розвитку ракових клітин. Крім того, виявлена закономірність може бути наслідком того, що любителі солодких газованих напоїв менш схильні до здорового способу життя.

Результати дослідження опубліковані в журналі Cancer Epidemiology, Biomarkers & Prevention.

Нагадаємо, що попередні дослідження довели негативний вплив на імунну та ендокринну систему організму людини харчові добавки, що використовуються у виробництві солодких газованих напоїв, а саме - бензоат натрію (E211), який є активним компонентом консервантів, що використовуються в більшості газованих напоїв (зокрема в Fanta, Pepsi, Sprite тощо), деактивує частини ДНК. Це може призводити до цирозу печінки і дегенеративних захворювань - наприклад, хвороби Паркінсона.

Шкоди також задають - замінник цукру аспартам (E951) - пригнічує нервову систему та порушує гормональний баланс; регулятор кислотності ортофосфорна кислота (E338), яка вимиває з організму кальцій і сприяє утворенню каменів в нирках.

Між іншим, в промисловості ортофосфорна кислота використовується для зняття іржавчини з металевих поверхонь, та у вигляді флюсу для паяльних робіт. За допомогою газованих напоїв, що містять велику кількість E338 (типу "Спрайт") очищають чайники від кальцієвого накипу.


 Повна версія


 ДО ТЕМИ:

 
 Facebook
 Коментарі