СТАТТІ, ПУБЛІКАЦІЇ, ЛЕКЦІЇ

 

 Міфи та легенди

Забобони - марновірство чи захист?
Забобони - марновірство чи захист?
14 липня 2010 р. |  115976
Кожна культура має забобони. І просунутий європеєць, і абориген з племені туарегів вірять у чудесну силу талісманів і побоюються лихого ока. Деякі прикмети у жителів різних країн схожі: підкова - знак удачі, число 13 - “чортова дюжина”, розбилося дзеркало - чекай біди. Але буває, що одна і та ж ознака має зовсім протилежний зміст.
Темна історія “Кришталевих черепів”
Темна історія “Кришталевих черепів”
30 грудня 2008 р. |  78793
З того часу, як в червні паризький Музей на набережній Бранлі виставив в одній з вітрин кришталевий череп, цей лякаючий артефакт став привертати натовпи відвідувачів.
Жертвоприношення на Червоній площі
Жертвоприношення на Червоній площі
2 липня 2008 р. |  93193
Про мавзолей, як гробницю «вождя» і пам’ятник архітектури, написано дуже багато. Проте про його головне призначення - служити вівтарем для жертвопринесень і його головної конструктивної особливості до недавнього часу нічого не говорилося - це була найважливіша державна таємниця, якою володіли буквально одиниці посвячених.
Феномен НЛО
Феномен НЛО
12 лютого 2008 р. |  77510
Коли з’явилися повідомлення про НЛО? З тих пір, як люди почали в письмовому або мальованому вигляді фіксувати свої спостереження і думки. Але в різні епохи люди бачили не одне і те ж. Коли не було техніки, літаків або ракет, люди бачили і писали, наприклад, про колісниці, запряжені скакунами, що дихали вогнем.
«АнтиМіф»? — Ні, блюзнірство!
«АнтиМіф»? — Ні, блюзнірство!
28 квітня 2007 р. |  74634
Енциклопедичне видання «Мифы народов мира» застерігає сучасних людей, з одного боку, від «шкільного» розуміння міфології, а з другого — від використання рудиментів «міфологічного мислення в галузі політичної ідеології». Протидія цій небезпеці «потребує суворого дотримання історизму».
Русь починалася з Донецька?
Русь починалася з Донецька?
28 квітня 2007 р. |  73260
Вражаючі методи боротьби за вплив в політичному, бізнесовому і суспільному житті нині демонструють донецькі хлопці. Є чому подивуватися не тільки Україні.
Міфи догонів
Міфи догонів
10 квітня 2007 р. |  95539
Догони — невелике африканське плем'я, що мешкає на території республіки Малі у віддаленій гірській місцевості Бандіагара. Космогонічна система догонів та їх астрономічні погляди збіглися з найновішими науковими поглядами й гіпотезами...
Літаючі тарілки Третього рейху
Літаючі тарілки Третього рейху
10 квітня 2007 р. |  93956
Вже більш, ніж 50 років то там, то там з’являються публікації про літаючі тарілки, вперше зроблені нібито німецькими вченими й інженерами. Втім, це не така вже й фантастика...
Міфи і легенди стародавньої України. Божич
Міфи і легенди стародавньої України. Божич
12 січня 2006 р. |  201950
Сказав якось Сокіл-Род синові Білобога: "Ти є Перун. Мусиш прати небо. Тож візьми в пригорщу Живої Води і бризни на небо, аби на ньому утворилися дощові хмари". І зробив так Перун, і попливли в голубому небі пухнасті хмарини.
Міфи і легенди стародавньої України. Сварог
Міфи і легенди стародавньої України. Сварог
12 січня 2006 р. |  95210
А Сварог таки спік Першу Хлібину - запашну й золоту, як Сонце - і виніс її людям, і дав кожному по скибці, і вкусили люди теє диво, і силу відчули в собі неймовірну, і збагнули, що приніс Гость-Сварог їм велике щастя, і міць, і здоров'я, і довголіття.
Міфи і легенди стародавньої України. Стрибог
Міфи і легенди стародавньої України. Стрибог
12 січня 2006 р. |  120771
"То - Поля!" - вжахнулися передні. "Що то за дерево?" - допитувалися задні. "Тополя",- відказували їм. Так і пристала до дерева назва - ТОПОЛЯ.
Міфи і легенди стародавньої України. Сокіл-Род
Міфи і легенди стародавньої України. Сокіл-Род
12 січня 2006 р. |  124277
Око, пролетівши чорне безмежжя впродовж безконечної кількості часу і не знайшовши краю пітьмі, одного разу спинилося. І пустило Сльозу. Чисту-пречисту Росинку. З неї вродилося диво: Першоптах і Першобог - птиця Сокіл. Його золотаве пір'я осяяло непроникну ніч.

Сторінки (всього - 1): перша |  1  | остання