СТАТТІ, ПУБЛІКАЦІЇ, ЛЕКЦІЇ

 Всі публікації   Рубрики   “Холодна війна-2”


Російські хакери атакували Пентагон

28 листопада 2008 р. | Автор/джерело: Кореспондент.net
 45497

Хакерська атака, ймовірно, з Росії вразила комп’ютери міністерства оборони США.

Газета The Los Angeles Times, повідомляючи про це, визнає, що атака наводить на думку про комп'ютерні війни.

За словами високопоставлених військових лідерів, атака вразила комп'ютерні мережі американського центрального командування, яке відстежує події в Іраку і в Афганістані, торкнулася комп'ютерів у зоні бойових дій, а також проникла в одну із засекречених мереж.

Хакери регулярно ззовні атакують військові комп’ютери комп’ютерними вірусами і черв'яками. Однак представники оборонного відомства стверджують, що остання атака була здійснена за допомогою шкідливих програм, ймовірно, розроблених спеціально, щоб завдати шкоди військовим комп'ютерним мережам.

Адмірал Майкл Муллен, голова Об'єднаного комітету начальників штабів, доповів про загрозу Президенту США Джорджу Бушу і міністру оборони Роберту Гейтсу.

Вперше стало зрозуміло, що Пентагон зіткнувся з комп'ютерною проблемою, на минулому тижні, коли чиновники заборонили користуватися флеш-дисками із зовнішніх комп'ютерів. У той момент вони ще не оцінили масштабів атаки.

Шкідлива програма, відома як agent.btz, циркулювала в неурядових комп'ютерах на території США протягом декількох місяців, а нещодавно зачепила і мережі Пентагону. Представники відомства не пояснили, яка саме загроза виходить від agent.btz, чи призводить вірус до поломки комп'ютера або чи сприяє він викраденню інформації.

Програма може потрапляти в будь-які флеш-диски, які вставляють у комп'ютер. Ризик поширення шкідливої програми в інші мережі змусив військових заборонити використання флеш-дисків.

Військові експерти з електроніки не назвали джерел і мотивів атаки, не повідомили, чи була вона зроблена приватним хакером або чи був російський уряд причетний до неї.

За останні роки представники США проявляли занепокоєння з приводу можливості кібератак з боку інших країн, особливо Китаю та Росії, як що фінансувалися урядами цих країн, так і здійснюваних комп'ютерними спеціалістами в приватному порядку.

Підозри з приводу вторгнення з боку Росії надійшли в особливо делікатний момент погіршення відносин між Вашингтоном і Москвою і зростання непорозумінь навколо планів США з розміщення систем протиракетної оборони в Східній Європі, зазначає автор статті. Уряди обох країн також обмінялися звинуваченнями у втручанні у справи регіонів після надання Сполученими Штатами підтримки на демократичних виборах в колишніх радянських республіках і недавніх російських ініціативах в Латинській Америці.

Раніше повідомлялося про атаки російських хакерів на сайт президента Грузії Михайла Саакашвілі.

А в липні 2007 року хакери з Росії викрали з рахунків турецьких банків близько 500 тис. доларів.

 Повна версія


 Facebook
 Коментарі