СТАТТІ, ПУБЛІКАЦІЇ, ЛЕКЦІЇ

 Всі публікації   Рубрики   “Медицина”


Моржування

19 січня 2016 р. | Автор/джерело: “Аратта. Вікно в Україну”
 70075

Моржування, або іншими словами - зимове купання, є одним з найбільш ефективних способів загартовування організму.

До речі, цей спосіб загартовування ще й має тісний зв’язок з релігійними святами, наприклад з Водохрещем, на яке люди поринаючи в воду, змивають з себе всі гріхи. А ось у медицині цей спосіб загартовування вперше був описаний в 1886 році.

Моржування є не тільки способом загартовування, але і методом, який сприяє поліпшенню енергетики людського організму. Він наділяє силою весь організм. В результаті спостережень за людьми, які займаються моржуванням, було встановлено, що рівень захворюваності на простудні захворювання в шістдесят разів менша, ніж у звичайних людей, а захворюваннями іншого характеру-у тридцять разів менше.

Моржування в якості лікувального прийому сприяє лікуванню таких захворювань як: гіпертонія, цукровий діабет, радикуліт, а також допомагає вилікувати гіпотонію, різні захворювання шкіри, туберкульоз і т.д.

Якщо ви вирішили почати моржування, вам для початку потрібно звернутися до лікаря для повного обстеження. Це необхідно для того, щоб виявити чи немає у вас яких-небудь захворювань хронічного і не хронічного характеру.
У випадку якщо висновок лікаря дозволяє займатися вам моржуванням, ви можете приступити до підготовки. Але її рекомендується починати в літній час.

Напевно у вас виникає питання, чому саме влітку? Та тому що підготовка до моржування повинна відбуватися поступово, в іншому випадку при першому заходженні в воду взимку можуть виникнути судоми, а в гіршому випадку і зупинка серця.

Отже, підготовка до моржування полягає в наступному: кожен день потрібно купатися у відкритому водоймищі. Якщо немає такої можливості, купання у водоймі можна замінити щоденним прийняттям прохолодного душу. В результаті такої підготовки вже восени ви зможете спокійно заходити у воду, а через деякий час без проблем зробите це і в зимовий період.

Безсумнівно, від моржування є як користь, так і шкода.

Користь полягає у зміцненні імунної системи, поліпшення стану шкіри і кровообігу. До всього ще в процесі моржування відбувається викид так званих гормонів радості, що приводить до поліпшення настрою, якщо спостерігалися якісь больові синдроми, то вони теж зникають.
Поряд з користю є від моржування і та шкода, про яку не можна не сказати. Протипоказанням до моржування є такі захворювання як: туберкульоз, алергія на холод, ураження мозкових судин і коронарних, а також захворювання нирок, гінекологічні захворювання. До всього іншого, не рекомендується привчати дитину до моржування, так як для організму, що зростає, це найсильніший гормональний стрес, - наприклад, надниркові залози не в стані виробляти таку кількість гормону адреналіну, викид якого відбувається під час занурення у крижану воду.

Якщо ви прийняли для себе рішення займатися моржуванням, ось вам кілька порад. В жодному разі не поринайте в ополонку в стані алкогольного сп’яніння. Також не можна цього робити при різних захворюваннях, наприклад грипі і т.д. Перед тим як зануритися у воду, необхідно розігріти тіло, наприклад катанням на лижах, на ковзанах чи швидкою ходьбою.

В ополонку не можна пірнати вперед головою, особливо якщо ви новачок, так як вірогідний ризик переохолодження. Новачкам слід у воді перебувати максимум 5-10 секунд. Після виходу з води необхідно відразу ж витерти тіло насухо і одягнути щось тепле.
За словами людей, які мають досвід у моржуванні, основними принципами цього способу загартовування є регулярність, поступовість і систематичність. Якщо моржування відбувається не регулярно, це може організмові людини тільки нашкодити.

Якщо ви хочете займатися моржуванням, але вам воно протипоказано з медичного погляду, не переймайтеся. Ви можете замінити його такими досить ефективними методами загартовування як обтирання прохолодною водою або ж контрастний душ. Але на відміну від моржування такі методи абсолютно безпечні.

Також у випадку, якщо у вас немає можливості займатися моржуванням, так як немає поруч відповідної для цієї мети водойми, можна загартовувати свій організм, наприклад, ходьбою, бігом по снігу або ж, - роздягнувшись, полежати на снігу. Також, можна загартовуватися, обливаючись з відра водою з криниці. Це дозволить вам загартувати організм і підвищити його стійкість до різних захворювань.


 Повна версія


 ДО ТЕМИ:

 Facebook
 Коментарі