СТАТТІ, ПУБЛІКАЦІЇ, ЛЕКЦІЇ

 Всі публікації   Рубрики   “Державність”


Мер Рави-Руської Ірина Верещук: “Люди отримують 949 грн пенсії, 300 віддають за комуналку. Тепер їм ще податок на нерухомість платити?”

6 січня 2015 р. | Автор/джерело: Інтернет-видання «ГОРДОН»
 22403

Міський голова Рави-Руської, районного центру у Львівській області, Ірина Верещук вважає, що податкові надходження в бюджет не збільшаться, оскільки підприємства не працюють, пояснює також, чому люди не стануть платити новий податок на нерухомість і комунальні платежі, а також прогнозує хвилю соціальних протестів в Україні вже навесні.

Мер невеликого прикордонного міста Рава-Руська у Львівській області Ірина Верещук в коментарі виданню "ГОРДОН" пояснила, чому податкові нововведення уряду вдарять по найбільш незахищеним верствам населення.

Законодавство визначило, що квартири оподатковуються, і місцеві ради стануть ворогами для своїх виборців. 60 квадратних метрів для квартири і 120 - для будинку. Я вам одразу кажу: Рава-Руська - це в основному приватні домоволодіння, з них 95% мають більше 120 квадратних метрів. Це зовсім не говорить про те, що тут живуть олігархи. Будинки були типовими, побудованими за радянських часів, ми їх називали будинки-школи. Звичайні двоповерхівки.

Щойно з мого кабінету вийшла пенсіонерка, яка повідомила, що у них немає коштів, щоб платити 9 грн. за сміття, тому що вони живуть удвох і стільки платити не можуть. Як я зможу змусити її заплатити? Вона пенсіонер. Там один, там другий, п’ятий в сім’ї - всі знайдуть виправдання. Це буде просто колапс! Люди почнуть відмовлятися платити і це стане масовим. У нас рівень комунальних платежів став 40% при тому, що ми не піднімали тарифи в два рази. Я прогнозую масову відмову від оплати комунальних платежів, де це можливо. Я також прогнозую масову несплату нового податку на нерухомість, тому що люди просто перестануть оформляти нерухомість на себе. У нас дуже багато людей не зробили документи на квартири, і вони не будуть їх робити, у них не буде права власності, а я не зможу залучити їх до відповідальності.

Ніхто не дотує ЖКГ, нам ні копійки не надходить з районного або обласного бюджету. Це винятково власні доходи. Причому зарплата працівникам ЖКГ виплачується в останню чергу. Виплатили всім: учителям, вихователям у садках, а вже потім з решти грошей будуть виплачувати зарплату в ЖКГ. Уявіть собі, що це буде. Левову частку вони отримують з надходжень комунальних платежів. Вони закриються і будуть ліквідовані. Про який взагалі прибуток і розвиток ми ведемо мову?

У змінах до Податкового кодексу закладено податок на дизельний і бензиновий двигун. Якщо дизельний двигун понад 2,5 літрів, а бензиновий - понад 3-х, то треба платити. Більшість наших людей їздять на старих машинах, привезених з Польщі. Старі 124-ті "Мерседеси" мають більше 3 літрів. І хто буде платити цей податок? (у Податковому кодексі, зміни до якого прийняла Верховна рада, таким податком обкладаються власники нових авто - не старше 5-ти років, пим. "Аратти")

Податок з прибутку підприємств мінімальний, тому що жодне підприємство в 2015 році прибуток не може показати апріорі, - у них його немає. У нас державні підприємства працюють по два дні на тиждень. Шпалопросочувальний завод працює два дні, вони перейшли на 0,25 ставки. Про який прибуток може йти мова? Податки тільки падають. Наповнення бюджету буде мінімальним, а зростання цін на продукти і все інше - високим. Закладена інфляція на рівні 18% - це смішно. Інфляція вже перевершила 100%.

Комерційна нерухомість у Раві-Руській і комерційна нерухомість в Києві абсолютно різні. Але платити їм тепер потрібно однаково. У нашому місті до продуктового магазину в день зайде максимум сотня душ. А в Києві це сотні й тисячі. Але податком вони обкладені однаково. Тоді нам залишається закривати підприємства і магазини.

Ми просили залишити податок на доходи фізосіб за місцем роботи людей. Але наш спиртзавод платить до Києва, шпалопросочувальний завод платить до Києва. Нам не залишається нічого. У нас 60% ринку землі в тіні. Підприємці не хочуть сплачувати орендну плату. Ми просили податкову не брати звіти у них, поки вони не оформлять землю. Вони що, в повітрі висять? І так роками. Як працювали вони в тіні, так і будуть далі.

Повно сімей, де члени або учасники АТО, або афганці, або чорнобильці - всі мають пільги і когось з них виокремити буде неможливо, особливо в маленьких містах, де люди знають одне одного. Навіть якщо буде об’єктивна причина, чому їм треба нульову ставку дати по податку, люди цього не зрозуміють. Ось щойно до мене приходив чоловік і заявив: "Я плачу 9 грн., а мої троє сусідів працездатного віку платять 1 грн.".

Тиск на олігархів і простих громадян незрівнянний. У нас в маленькому містечку пенсії 949 грн., а комунальні послуги - 300. І тепер ще їм податок на нерухомість? При цьому все це покладено на плечі місцевих рад. Це в нормальний час викликало б хвилю обурення, а зараз люди масово не будуть платити. І що, податкова з дому буде когось викидати?

Наприклад, вони взяли і обклали податком у 10% спеціальні пенсії. Люди отримують по 200 000 грн. Приберіть ці страшні витрати на пенсії і поставте поріг - пенсія не більше 10 000. Головний інженер "Львівоблгазу" отримує 200 тисяч грн. зарплати. Як при глибоко дотаційному НАК "Нафтогаз" може бути зарплата в 200 000? Поставте ліміт на зарплати. Ми чуємо, що Арсеній Яценюк купує одну зимову шину для свого авто за 42 000 грн. Це цілий день життя нашого містечка! А у нас заборгованість по зарплаті в 18 000, яку ми не можемо заплатити.

Урізали пільги. У нашому місті, скажімо, є санаторна група в дитсадочку, яку від нас вимагають закрити. Але ми її не закриваємо тільки тому, що там діти їдять. Батьки їх віддають туди, тільки щоб вони могли поїсти. Вдома у них їсти нічого!

Я не знаю, що робити! 22 мільйони українців проживають у малих містах та селах. Все це призведе до соціальних і голодних бунтів вже навесні. У березні почнуться масові протести! 12000 дотаційних бюджетів висить на державному бюджеті. А стимулу же не бути дотаційними немає, тому що немає законодавства. Як тільки ти заробив на дві копійки більше, так відразу держава в тебе їх забрала. Ось всі сидять і дивляться, але дивитися нікуди. Замкнуте коло.

Увечері 28 грудня Верховна Рада прийняла в другому читанні поправки до податкового законодавства. У нових законах, зокрема, будуть передбачені зміни в оплаті податку на нерухомість. Єдиний соціальний внесок був зменшений до 16,4%.

Державний бюджет на 2015 рік парламентаріям вдалося прийняти вже під ранок.

 Повна версія


 Facebook
 Коментарі