СТАТТІ, ПУБЛІКАЦІЇ, ЛЕКЦІЇ

 Всі публікації   Рубрики   “Філософія”


20 неймовірно життєвих і точних законів Грейс

17 березня 2015 р. | Автор/джерело: «Фітнес для мозку»
 48995

Наталія Грейс, - талановитий психолог і бізнес-тренер, у своїй книзі «Закони Грейс» сформулювала перелік закономірностей, який допоможе нам стати трохи мудрішими.

Ось декілька з них. Можливо, вони допоможуть вам вже сьогодні.

1. Закон обнулення

Мозку необхідне обнулення. Якщо ви повернулися додому і ледве тримаєтесь на ногах, а зроблено тільки чотирнадцять справ з двадцяти восьми запланованих на сьогодні, якщо ви сіли і сидите, тупо дивлячись перед собою в порожнечу, то не звинувачуйте себе за неефективність! Мозок не може безперебійно виконувати ваші розпорядження. Собою йому теж необхідно зайнятися. Повинен же він навести лад у всіх тих недоносках, що ви в нього понакидали. У цей час потрібна відсутність будь-якої інформації ззовні. Мозок «очищається» в цей час. Це і є обнулення. Навіть ґрунт перестає бути родючим, коли на сьомий рік йому не дають відпочити, а змушують народжувати знову. Це робить землю безплідною рабинею. Хай живе обнулення!

2. Закон помилкової доброти

Нам тільки здається, що ми допомагаємо, вирішуючи чужі проблеми. Ми посилюємо їх. Коли ми силоміць тягнемо алкоголіка лікуватися, то лише продовжуємо його агонію і витрачаємо власний час. Він зап’є знову, а ми станемо вважати його невдячною свинею, замість того, щоб запитати себе, чи варто взагалі метати перли. Людина повинна вирішити свої проблеми САМОСТІЙНО. Вона зростає в міру того, як зростає її арсенал вирішення проблем.

Від «Гаромонії»: власне, це дуже спірне питання. Допомагати потрібно. Але тим, хто справді потребує допомоги. Досвід суспільного життя України за останній рік доводить, що доброта не завжди є «помилковою», а навіть дуже необхідною (волонтерський рух, наприклад).

3. Закон показовості дрібниць

Як людина проявляє себе в дрібницях - такою вона і є! Вона може бути щедрою по-царськи, але раз на рік, а дріб’язкова натура проявляється в дрібницях щодня, тому дрібниці куди більш показові.

4. Закон зародків

Існують зародки явищ і подій. Хоча ці зародки і не живі, але мають здатність до розмноження. Одна залишена чашка спричинить за собою гору немитого посуду. Один напис на свіжопофарбованому паркані скоро не залишиться на самоті - весь паркан буде списаний. Як скористатися законом зародків? Всі несприятливі явища і події потрібно розпізнавати в зародку. Зародки всього поганого потрібно знищувати. Якщо якесь життєве явище Вам не до душі - усуньте його зародок. Набагато простіше розтопити сніжинку, ніж зупинити сніжну лавину.

5. Краще недо-, ніж пере-

Це стосується абсолютно всього. Наприклад, якщо ви робите промову, то закінчуйте її до того, як люди втомляться. Гете говорив: «Таємниця нудного полягає в тому, щоб сказати все». Пішли на побачення - попрощайтеся трохи раніше, ніж це захоче зробити Ваш партнер. Йдіть з гостей перш, ніж вони занудьгують за самотністю. Пам’ятайте: краще недо-, ніж пере- ...

6. Закон загальної упряжки

Два коня в одній упряжці у змозі зрушити з місця 15 тонн. А ось кожний з них окремо - тільки 3 тонни. Впрягайтеся в справи не менше, ніж по двоє, - і будете ефективними. «Нитка потрійна, не скоро порветься».

7. Закон чарівного слова

Виявляється, чарівне слово - «НІ» , а зовсім не «будь ласка». Багатьох проблем можна уникнути, якщо навчитися відмовляти людям. Не проводити час в порожньому спілкуванні «з ввічливості». Не давати грошей в борг, коли Вам не хочеться цього робити. Це куди краще, ніж страждати з приводу того, повернуть чи ні. Дайте те, що можете подарувати, а в борг не давайте. Гете говорив: «Хочеш втратити друга - дай йому грошей у борг».

Я виявила цікавий феномен. Коли людина аргументовано відмовляє, то її самооцінка підвищується, зростає повага до себе. Люди бояться відмовляти. А знаєте чому? Вони бояться не сподобатися! А всім не догодиш. Вчіться переживати спокійно чужі негативні емоції з приводу Вашої відмови. Якщо одразу сказати «НІ», то аргументувати відмову вже буде легше. Відмовляйте легко.

8. Закон хибності ідеальних умов

Ніколи не буде ідеальних умов. Нерозумно, звичайно ж, заперечувати, що сприятливі обставини зрідка трапляються. Ще рідше комусь вистачає мудрості скористатися ними. Частково тому, що можливості ховаються під личиною проблем, які потрібно вирішувати.

9. Закон пропозиції

Одній людині, назвемо її Михайловичем, хотілося поміняти свій мотоцикл на новий, більш сучасний. Михалич подав оголошення в газету про те, що продається мотоцикл, оскільки всією сумою на покупку нового він не володів.

Модель була п’ятсот кудлатого року, тому дзвінків по оголошенню не надходило, але в кінці тижня одна людина все ж зателефонувала. Михалич зустрівся з нею, і чоловік запропонував йому дуже скромну ціну, приблизно триста доларів, сказавши, що цей мотоцикл можна тільки пустити на запчастини. Михалич став обурюватися і говорити, що продасть його як мінімум за тисячу. Клієнт зітхнувши пішов, і видно було, що він не ламається, а дійсно не готовий заплатити більше, причому залишив Михаличу свій телефон зі словами: «Якщо все ж надумаєте, зателефонуйте мені».

Михалич і не думав змінювати свою думку щодо старого коня і телефонувати не став. Клієнт сам перетелефонував через декілька днів і знову запропонував триста доларів, але Михалич відмовився. Ще через тиждень, коли Михалич пізно ввечері виходив з офісу, він довго не міг згадати, куди поставив мотоцикл, поки, нарешті, не зрозумів, що його викрали.

Пропозиції роблять не просто так. Доля таким чином часто проявляє про нас турботу.

10. Закон одного разу налагодженого

Одного разу налагоджене чудово працює!

11. Закон компенсації

Не буває всього одночасно! Чи можете це уявити?.. Дружина: красуня, манікюр, зачіска, пироги вдома не пересихають, в ліжку з чоловіком - чудеса винахідливості і пристрасті; діти купаються в увазі; геніально співає, розважає гостей грою на роялі; здорова - ну просто кров з молоком; поступлива, характер шовковий, зустрічає посмішкою, геніальна поетеса, щаслива бізнес-леді, ідеальний друг...

Не буває всього одночасно, тому Наполеон боявся кішок, Чайковський їв папір і плакав до десяти разів на день, Суворов часто прикидався дурником, Шиллер цілком серйозно клав у стіл гнилі яблука для підживлення музи, а Бах жбурляв у органіста перукою, коли той фальшивив.

Якщо в чомусь одному людина досягла істотних успіхів, то в іншому у неї зазвичай буває недобір. Але людина цінна не стільки відсутністю вад, скільки наявністю чеснот.

12. Закон впливу

Оточення впливає на те, якою стане людина. У медицині є таке поняття: норма реакції. Очевидно, що комусь визначено бути стрункішою, комусь - повнішою. Але навіть і в межах поняття про повноту можна бути повненькою симпатягою, а можна - гладкою і розбещеною до потворства. При одній і тій же генетиці, зауважте. Це і називається нормою реакції. Навіть якщо людина не рве зірок з неба, то й у неї є певний запас цієї самої норми реакції. За одного оточення вона стане розвиненою (нехай навіть відносно), а в іншому - примітивною. Оточення впливає на багато що, якщо не на все. Ми перетворюємося на тих, хто поруч з нами, і набагато рідше перетворюємо оточення в себе.

13. Закон хреста

Хрест кожному дається в суворій відповідності з його спиною.

14. Закон полярної реакції на талант

Талановиті люди завжди викликають полярні реакції: або захоплення, або ненависть. Їх неможливо сприймати байдуже. Їх неможливо не помічати, ігнорувати. Їх неможливо забути. Їх пам’ятають, їх люблять, їх ненавидять, про них думають, їм заздрять. Тому, якщо ви талановиті, то не сподівайтеся на загальне схвалення. Вороги будуть вже тому, що не всі таланти дісталися їм.

15. Закон «Не твої люди»

Не твої люди все одно від тебе підуть.

16. Закон спільної пам’яті

Найбільше людей пов’язує спільна пам’ять на події та всілякі там «пуди солі». На загальній пам’яті базується прихильність і, - неабиякою мірою, спокійна стадія тривалого кохання. Таким чином, попадання в пам’ять пов’язує людей. Бажаєте доброї прихильності - потрапте в пам’ять добром.

17. Закон прив’язки думок до ближнього

Людина, яка знаходиться поруч з нами, змушує думати про себе, навіть якщо вона нам не цікава. В цьому небезпека близькості нікчемних людей.

18. Закон неминучості втрат

У всьому, що людина робить, вона припускається промахів. Тому втрати неминучі. Втрати - неминучі, панове! Знаючи це, не варто засмучуватися занадто сильно. На багато що, але не на все ми можемо вплинути. Є загальні закони світобудови. Ми не можемо бути ідеальними, і наші дії - також. Неминучість втрат приймайте зі смиренням. Мабуть, воно потрібне тільки тут.

19. Закон половинок

Будь-яку картину світу, будь-яку справу можна символічно розділити на половинки, які взаємно доповнюють одна одну. Половинки можна назвати початковими і кінцевими. Задати тон початковій половинці ще можливо, а от якщо вона матеріалізувалася, то кінцева половинка починає «домальовувати» немов би сама собою. У цьому і суть управління ситуацією. Ви можете задавати початкову половинку, щоб отримати бажаний кінцевий результат.

Для закріплення цієї думки наведу ілюстрацію. Ви, напевно, намагалися зрозуміти, чому деякі люди викликають у оточення реакції захоплення і обожнювання? Вони поводяться так, немов не можуть не сподобатися. Якщо потрібно виголошувати промову, то увесь їх вид показує: я готовий до оплесків, і люди починають аплодувати, домальовуючи другу половинку. Вони дивляться так, ніби чекають реакції обожнювання, - і люди починають спочатку дивитися зацікавлено, потім закохуються. Задавайте правильну початкову половинку, і успіх гарантований.

20. Закон правильних вчинків

Якщо людина чинить правильно, то її справи йдуть з кожним днем ​​все краще і краще.

Переклад українською - «Гармонія»


 Повна версія


 Facebook
 Коментарі